Піскун повернеться в Генпрокуратуру через рік

Святослав Піскун спробує знову очолити ГПУ після закінчення терміну повноважень Олександра Медведька. У президента обіцяють не допустити цього.

Святослав Піскун пообіцяв розпочати війну за пост глави Генпрокуратури відразу після закінчення терміну повноважень нинішнього керівника відомства Олександра Медведька, в 2010 році.

За його словами, після того, як указ президента про його звільнення з посади глави ГПУ в судовому порядку був визнаний незаконним, набрав чинності попередній указ глави держави – про відновлення його на посаді генпрокурора.

Проте пан Піскун не бере до уваги рішення Конституційного суду, прийняте в 2008 році за його ж поданням. Згідно з ним, незалежно від того, на який час генпрокурор був усунений від обов'язків, термін його повноважень закінчується через п'ять років з моменту набрання чинності указу про його призначення.

Нагадаємо, Святослав Піскун був призначений генеральним прокурором за рішенням Верховної ради 6 липня 2002 року, відповідно, термін його повноважень закінчився в липні 2007 року.

І хоча всі сторони судового процесу погоджуються на думці, що рішення, прийняте окружним адмінсудом, не матиме правових наслідків, надалі воно може стати однією зі складових схеми зміни керівництва ГПУ.

"Якщо хто-небудь захоче звільнити з посади Медведька, він повинен розуміти, що, звільнивши з посади його, він відкриє дорогу в прокуратуру мені", - підкреслив Піскун.

"Таке рішення завжди може полежати в шухляді, звідки його можна витягнути в певний момент, при зміні політичної ситуації. Наприклад, коли посада генерального прокурора стане розмінною монетою і використовуватиметься як квота. У цей момент, щоб змінити ситуацію, можна буде підняти це рішення і використати його як козирний туз", - заявив глава парламентського комітету з питань правової політики Сергій Міщенко (БЮТ).

На сьогоднішній день співбесідники не бачать у рішенні суду, який визнав президентський указ про звільнення Піскуна з посади генпрокурора незаконним, політичної підоснови. Проте за останні місяці в профільних парламентських комітетах кілька разів з'являлася інформація про те, що діючий генпрокурор Олександр Медведько, написав рапорт про відставку.

"Двічі у нас з'являлася інформація, що Медведько хоче піти. У свою чергу, Піскун дуже хоче повернутися в Генпрокуратуру і прикладає для цього масу зусиль. Не виключено, що тепер можна буде вийти на якійсь договірній варіант", - сказав співбесідник газети "Комерсант-Україна" з числа депутатів.

Святослав Піскун своє повернення в Генпрокуратуру вважає за цілком реальним. Так, відповідаючи на запитання газети, чи має намір він повернутися до керівництва ГПУ в 2010 році, після закінчення п'ятирічного терміну повноважень Медведька, він багатозначно відзначив: "Можливо, навіть і раніше – раптом придумають для мене ще яку-небудь роботу".

У свою чергу, Секретаріат президента не має наміру залишати без відповіді рішення суду про незаконність звільнення Ющенком Піскуна з посади генпрокурора.

"Це чергове політичне рішення окружного адмінсуду. Звичайно, ми будемо його оскаржувати", - заявив керівник служби за представництва в судах інтересів президента Руслан Кирилюк.

Нагадаємо, 24 квітня окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним указ президента від 24 травня 2007 року про звільнення Святослава Піскуна з посади генерального прокурора України. В той же час, суд відмовився поновити Піскуна на цій посаді, вказавши, що нинішній глава відомства Олександр Медведько займає своє крісло законно.

Читайте також:

Піскун не виключає, що стане генпрокурором після Медведька

ГПУ: суд відмовив Піскуну в призначенні генпрокурором

Піскун поки відмовився від посади генпрокурора

Суд поновив Піскуна на посаді генпрокурора

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: