Піскун заявив, що перед судом над Кучмою потрібно судити Мельниченка

Піскун: діям Мельниченка треба дати юридичну оцінку, а вже після цього судити Кучму.

Не надавши юридичної оцінки діям екс-майора Миколи Мельниченка, не можна давати юридичну оцінку діям екс-президента Леоніда Кучми.

Таку думку озвучив екс-генпрокурор Святослав Піскун в ефірі одного з українських телеканалів, коментуючи звернення Кучми до Генпрокуратури зі скаргою на закриття кримінальної справи проти Мельниченка.

"Справа в тому, що Мельниченка не було в країні, по-перше. По-друге, коли розслідувалась ця справа, крім заяв Мельниченка не було ні показів, ні проведених експертиз, ні долучених до справи плівок...", - розповів він.

"Ніхто, з фігурантів цих плівок і записів, не казав слідству про те, що вони були в цьому кабінеті і говорили. Тому що, згідно Конституції, вони мали право відмовитись давати покази проти себе", - уточнив Піскун.

"Доказів участі Мельниченка в злочині доведено в 2005 році не було", - додав він.

За його словами, наразі ситуація докорінно змінилася.

"По-перше, за ці роки проведені експертизи, які говорять, що таке було... По-друге, є люди і записи, які свідчать, що такі розмови відбувалися", - уточнив екс-генпрокурор.

"Якщо є дійсно встановлений момент запису, то питання: як записував це Мельниченко, і чи мав він право? Треба давати юридичну оцінку, тому що, якщо не дати юридичну оцінку діям Мельниченка, то не можна давати юридичну оцінку діям Кучми", - зазначив Піскун.

"Одне тягне за собою інше", - додав він.

Як повідомлялось, колишній президент Леонід Кучма заявив, що екс-майор Держохорони Микола Мельниченко спровокував загибель журналіста Георгія Гонгадзе і суспільно-політичну кризу в країні. 1 червня Кучма звернувся до Генпрокуратури зі скаргою на закриття кримінальної справи проти Мельниченка.

Читайте також:

Янукович пообіцяв покарати винних в убивстві Гонгадзе

Кучма звинуватив Мельниченка у загибелі Гонгадзе

Марчук: кабінет Кучми - "гріховне місце", звідки віддавалися злочинні накази

Кучма звинуватив Мельниченка у співпраці з російськими спецслужбами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: