Після бійки з АТОвцями у "Чорної сотні" вилучили смертоносну зброю

Поліція переписала дані всіх учасників так званої "приватної охорони".

Приміщення держгеокадарсту в Житомирі охороняли близько 50 осіб у чорній формі з написом на шевронах "Чорна сотня". Саме вони брали участь у конфлікті з бійцями АТО, котрі прийшли до установи вимагати справедливого виділення землі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ми проти дерибану землі. Землю видають, де бурштинові поклади, де цінні копалини – студентам з інших областей", - пояснив керівник об'єднання учасників бойових дій та волонтерів у Житомирській області Олександр Осадчий.

"Чорносотенців" АТОвці знайшли в приміщеннях держгеокадастру. Внаслідок кількох сутичок так званих охоронців роззброїли – вилучили петарди та металеві кульки. Неофіційно фігурувала інформація, що людям у чорному обіцяли по 100 доларів за день роботи.

"Кульки засовують ось сюди – і виходить поранення, як із пістолета Макарова", - твердять ветерани АТО.

ВідеоУ Житомирі у будівлі Держгеокадастру сталася бійка

Двоє осіб у цивільному назвали себе представниками охоронної фірми. Кажуть, у них підписаний договір із держгеокадастром про охорону приміщення. Пояснюють, що напередодні отримали інформацію про рейдерське захоплення. Предмети, які знайшли в їхніх речах, кажуть, самі напередодні знайшли в актовому залі.

"Нас зібрали сюди, як громадську організацію. Першим ділом я дав команду почистити, де що знаходиться вибухонебезпечне. Вогнегасники забрали в ящики, я все це зніс, щоби ніхто не міг використати", - виправдовувався заступник директора приватної охорони Олександр Дончук.

Урешті це все вилучають поліцейські – як речові докази. За перипетіями спостерігають працівники держгеокадастру. Вони вже півроку як без керівника. Напередодні сюди з Києва мав приїхати новопризначений очільник. Але на роботі його немає.

"Ми вже самі не знаємо. Хіба ми можемо розібрати, хто наше керівництво? Дуже складно працювати. Обстановка не дає зосередитися на роботі", - визнають самі працівники.

У Держгеокадастрі України кажуть, що в житомирському підрозділі їм не дають працювати активісти. Мовляв, тиснуть через поклади бурштину на земельних ділянках.

"Там накопичилось багато питань, які стосуються певних угруповань, які тиснуть на посадових осіб. Якого б керівника ми б не ставили – він опиняється на лікарняному ліжку", - пояснює директор департаменту кадрової політики Держгеокадастру України Сергій Ковганич.

Нового керівника обіцяють призначити в червні. Тим часом довкола житомирського геокадастру все стихає, але тимчасово. Людей у чорному доправили до поліції, де записують їхні дані.

Учасники АТО кажуть, що конфлікт не вичерпано. Вони, як і раніше, вимагають зустрічі з керівництвом Держгеокадастру України та призначення керівника в Житомирі, кандидатура якого пройшла б через громадські слухання.

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: