Після невдалої вагітності приватна клініка "загубила" ненароджених діток безплідної українки

Дата публікації
Перегляди
3975
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Після невдалої вагітності приватна клініка "загубила" ненароджених діток безплідної українки

З яйцеклітин жінки в лабораторії виросло аж 9 сильних ембріонів

Жінка вважає, що її ембріони вже стали дітьми.

 Жінка із Чернігова заявляє, що в клініці в неї  вкрали сім ембріонів. Вона проходила процедуру штучного запліднення - в державній клініці. Ембріони віддала на зберігання - до приватної. Але коли прийшла забирати, то біоматеріалу не виявилося, йдеться в сюжеті ТСН-Тиждень.

Читайте: У Росії покарали лікарів, що розкидалися в лісі людськими ембріонами

Пацієнтка вже написала заяву в прокуратуру, а прокуратура - передоручила розслідування Міністерству охорони здоров'я.  Саме там на високій посаді працює батько одного з фігурантів справи.

Ксенії пощастило -  вона потрапила в спеціальну програму від МОЗу і стала однією з семисот,  кому першу спробу штучного запліднення спонсорує держава.

З яйцеклітин жінки в лабораторії виросло аж декілька сильних ембріонів. Переносив майбутніх діток в утробу не рядовий лікар, а син головного гінеколога України - Анатолій Камінський. Пізніше їй запропонували заморозити інших.

От тільки в Київському центрі репродуктології, де їй робили запліднення, бідона з рідким азотом не виявилося.

"Лікар сказав, що у них немає такої бази. Проте мають договір з іншими приватними клініками, куди ембріонів можна задати. 5 березня 2012 року 7 штук передали в "Академічну клініку", - каже жінка.

 Вагітність у Ксені завмерла. За рік, оговтавшись, жінка вирішила спробувати ще. Проте в клініці їй заявили, що ембріони зникли.

Щодня версії змінювалися і жінка вважає, що ці ембріони вже могли стати дітьми.

Ось вона "Академічна клініка", в якій загубили ненароджених. Має ліценцію на лікарську діяльність, а також на виготовлення, придбання та реалізацію психотропних речовин.

За цей час в приватній клініці змінилося три керівники. Журналісти знайшли всіх трьох, але жоден не погодився на телевізійне інтерв'ю.

Володимир Бутенко, який очолював клініку в момент передачі ембріонів, ображеної пацієнтки не пам'ятає.

Інша інформація у наступника Бутенка - Ігоря Попадюка: його попередник лишив після себе страшний хаос у документах.

"Він був звільнений з роботи за неналежне ведення документації. Те, що не знайшлося матеріалу - це єдиний випадок. Версії, що ембріони були продані, то будь-який фахівець вам скаже, що в цьому немає ніякого сенсу", - каже чоловік.

Найновіший директор "Академічної клініки" Олександр Гончар спочатку пообіцяв провести внутрішнє розслідування. А через день заявив: розслідувати нічого.

Ксерокопія з історії хвороби, де написано, що ембріони виїхали з Київського центру репродуктології до "Академічної клініки" - єдиний документ, який лишився у Ксенії на руках.

"Я їй не радив конкретно звернутися в якусь клініку. Я запропонував їй: ви можете звернутися в будь-яку приватну клініку, яка може вам таку послугу надати. Що було далі -  трошки не моя сфера", - каже лікар.

Чиновники щороку виділяють майже 7 мільйонів гривен, щоб 700 безплідних пройшли вартісне лікування. Скільки жінок вже стали мамами завдяки цій програмі, МОЗ не розголошує, посилаючись на лікарську таємницю.

Та Ксенія знає, що отримати щастя з першої спроби вкрай важко. А на наступну вже треба шукати гроші - щонайменше 40 тисяч гривень. Окрім грошей, жінці може забракнути здоров'я.

Кореспондент ТСН  Ольга Кашпор

В Україні масово зникають ще ненароджені діти

В Україні масово зникають ще ненароджені діти
Наступна публікація