Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після обвалу даху у Вишневому дітям знадобився психолог, а батьки хочуть компенсацій

Юним гімнасткам уже знайшли нову залу для занять, але тепер тренування проходять під пильним наглядом дорослих.

Діти, яких врятували під час обвалу даху в спорткомплексі у Вишневому, тепер потребують консультацій психолога. Декого з них мучать нічні жахіття, а в декого почали розвиватися фобії до великих приміщень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Щойно мама п'ятирічної Кіри сховалась за дверима – дитина у сльози. Після того, як кілька днів тому вони ледь встигли вискочити з приміщення, де завалився дах,  маленька гімнастка без мами не ступає ні кроку. Від трагедії їх відділяло кілька секунд. "Буквально за десять секунд обвалилася стіна. Повернулися ми додому тільки в куртці та капорі – штані залишилися там досі", - розповіла мама гімнастки. Василь у паніці шукав свою Арину. "Це ж незрозуміло, все стрімко, я кричу – а вона з переляку мене теж не помітила, на вулицю вистрибнула", - розповів він.

ВідеоДіти, яких врятували під час обвалу даху, тепер потребують консультацій психолога

Нічні жахіття та боязнь зайти у будь-яке приміщення. Юним гімнасткам уже знайшли нову залу для занять. Але тепер тренування проходять під пильним наглядом дорослих. Батьки винайняли адвоката і сподіваються отримати компенсацію за моральні збитки. 

Діти, яких врятували під час обвалу даху, тепер потребують консультацій психолога

У Кіри після пережитого переляк – дівчинка боїться заходити у супермаркети та будь-які приміщення, які хоча б трішки нагадують колишній спортзал. Юля каже, що ледь вмовила доньку піти в садочок. "Дві години ми з вихователем умовляли, щоби вона зайшла у групу. Зараз проходить реабілітацію", - каже мама. До психолога довелося звернутись усім. Тренер Карина знайшла нову залу, але заняття гімнастикою тепер  лише під пильним наглядом батьків. "Я дозволяю батькам бути тут, тому що діти плачуть і без мами не можуть, хоча так не повинно бути. Їм психологічно важко", - пояснює рятівниця дітей.

Нічні жахіття, боязнь приміщень та різноманітні фобії – психолог Наталія припускає, що у дітей може бути посттравматичний синдром. Батькам у розмовах із дітьми треба робити акцент на тому, що все закінчилося добре, а не згадувати про катастрофічність ситуації. "Травмує розповідь про те, що сталося. Дитина все це слухає, починає уявляти і сама себе лякати. Таким чином формується фобія", - пояснила фахівець.

Після обвалу поліція затримала трьох ймовірних винуватців. Справу проти директора фірми-генпідрядника Литвинюка порушили ще у січні – його звинувачують у розкраданні коштів у особливо великих розмірах. Ще двох будівельників підозрюють у порушенні правил під час проектування та будівництва. Батьки у справі проходять, як свідки, і це їх не влаштовує. Вони знайшли адвоката і хочуть, аби їх визнали постраждалою стороною – сподіваються, що їм відшкодують моральні збитки та оплатять послуги психолога.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції