Після перевірок у київському зоопарку почали будівництво ведмежатника

Після різких заяв міжнародних експертів про те, що зоопарк у столиці чи не найгірший у світі, тут розпочали будівництво помешкання для ведмедів.

У київському зоопарку розпочали будівництво помешкання для ведмедів. Це відбулося одразу після різких заяв міжнародних експертів про те, що зоопарк у столиці чи не найгірший у світі. Мерія виділила звіринцю 15 млн гривень, на які повинні побудувати новий будинок для ведмедів, реконструювати слоновник і поселити в ньому двох слонів з Бірми. Все це, як пообіцяв глава КМДА Олександр Попов, відбудеться вже в наступному році.

Зараз роботи йдуть повним ходом. Будівельники обіцяють до холодів закінчити літній майданчик і кам'яні гірки. Загалом у зоопарку планують побудувати шість зимових вольєрів, великий літній ігровий майданчик, басейн, кам'яні дерева.

"Будинок ведмедів" стане одним з найбільших в Європі", - кажуть у зоопарку. Правда, колеги з інших зоо вже критикують будівництво. "Там є прекрасна Шулявська балка, де можна облаштувати вольєр для ведмедів в три рази дешевше - обгородити простір сіткою або броньованим склом. Але не цей директор починав це будівництво", - говорить директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчій.

Після того як міжнародні експерти заявили, що в наш слоновник жодного слона не віддадуть, почалася реконструкція і тут. Зараз будівельники думають, що робити з підлогою - вона дуже нерівна. Крім того, потрібно відремонтувати стелю - покійний Бой був дуже високим, і все норовив дотягнутися до стелі своїм хоботом і розібрати. Тому ще при колишньому керівництві зробили "електросторож" (провід б'є струмом, коли слон доторкається до нього). Зараз фахівці вирішують, чи потрібно його залишати.

Проблему з "будинком для приматів" поки не вирішено. Темні, тісні приміщення, залізо, на якому доводиться сидіти мавпам, викликало жах у захисників тварин. Новий будинок для приматів, який почали будувати ще за мера Омельченка, вже морально застарів. Там занадто товсті залізобетонні стіни, його тепер навіть важко знести, не те що перебудувати. У зоопарку поки немає відповіді, що робити.

Днями КРУ закінчить перевірку зоопарку, де виявилася нестача майже половини колекції - мова йде про дрібних, але дорогих тварин. У загальній складності зникло тварин на десятки тисяч гривень! Крім того, закордонні захисники тварин недорахувалися 50 мавп. Якщо раніше екс-директор зоопарку Світлана Берзіна це не коментувала, то зараз заявляє, що пропажі не було.

"Можливо, мова йде про приматів, які були вибраковано навесні 2009 року. Якщо так, то мова йде про тварин з явно вираженими фізичними вадами (горбаті, гермафродити). Вони були передані в інші зоопарки чи реабілітаційні центри. Як правило, такі тварини підлягають евтаназії, але ми їх врятували, зберегли їм життя і оптимізували колекцію", - заявила Берзіна.

Що стосується птахів, то Берзіна звинувачує у всьому нинішнє керівництво зоопарку. "При мені всі рідкісні птахи були на місці", - говорить вона.

Читайте також:

З Київського зоопарку зникла половина тварин

У Київському зоопарку помруть ще 43 тварини

Київський зоопарк готує заміну померлому слону Бою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: