Після реформи у колоніях на одного засудженого лишається по чотири наглядачі

Дитячі заклади спеціального виховання вчаться працювати в нових реаліях.

Українські тюрми порожніють після ухвалення нового кримінального кодексу. Кількість ув'язнених скоротилася вдвічі, а чи не найбільше реформа позначилась на колоніях для неповнолітніх, де за ґратами лишилося три сотні дітей, хоча 15 років тому їх було 3,5 тисячі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Кременчузькій колонії сплять, їдять і навчаються ті, хто порушив закон ще до отримання паспорта. На другому поверсі гуртожитку порожні чотири спальні з п'яти. Там проживають 34 порушника закону. На кожного з них у колонії сьогодні припадає чотири співробітники. "Утримується тут 300 вихованців чи 30 – це на довжину периметру не впливає, на кількість постів охорони не впливає, на медпрацівників не впливає", - кажуть у виховному закладі. Там скоротили тільки частину вчителів, але сама школа лишилась, хоча класів у ній усього два: 10-й і 11-й.

ВідеоПісля ухвалення нового кримінального кодексу кількість ув’язнених скоротилася вдвічі

Коридорами школи на підборах і у червоній сукні ходить місцева директорка. Вона багато років керувала звичайною школою і дійшла висновку, що різниця між ними – хіба що гендерна. "Новорічні свята – то у нас хлопці перевдягаються в дівчат і грають не гірше, ніж дівчата. Дівчат не вистачає, але у нас проводяться заходи, ми запрошуємо дівчат і хлопці з ними змагаються", - розповіла вона. На дівчат-першокурсниць місцевого ПТУ хлопці справили приємне враження. Не у робах, а у звичайному одязі, вони мало чим відрізняються знайомих студентки Діани на волі. "Я думала, вони будуть геть інші, а вони такі доброзичливі виявилися, гарні", - зізналася вона.

У вересні ТСН відвідала одну з колоній і переконалася, що життя за решіткою може мати свої плюсиСамі злочинці, котрі відбувають покарання, кажуть про непотрібність деяких новацій, а тюремники взагалі нарікають, що в'язні почуваються краще за них.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: