Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після скандалу в Запоріжжі проукраїнський священик залишив УПЦ Московського патріархату

Керівництво єпархії вважає, що клірик має покаятися, а той не розуміє, за що.

У Запоріжжі священику Московського патріархату, який намагався виступити українською мовою на зібранні єпархії, заборонили служити в храмі, але готові повернути це право після покаяння. Однак сам опальний служитель каятися не збирається, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Отець Анатолій Ревтов твердить, що в керівництві церковної структури йому "пригадали" публічну підтримку бійців АТО, антиросійські висловлювання в інтернеті та вживання української мови. Останньою краплею могла стати підтримка священиком родини, маленьку дитину котрої відмовився відспівувати його колега по служінню через те, що малюка хрестили в Київському патріархаті. На єпархіальних слуханнях саме хотіли розглянути "поведінку" отця Антонія, котра обурила проросійську більшість, а самому священику навіть не дали виступити на свій захист, бо він почав говорити українською.

ВідеоУ Запоріжжі священика МП позбавили права на служіння у церкві за підтримку бійців АТО

Публічна підтримка бійців, поїздки в АТО та спілкування винятково українською. Саме за таку поведінку отця Анатолія викликали на єпархіальні слухання. Після палкої дискусії отець Анатолій дізнався: служити він більше не буде. Наказ підписали одразу після зборів. Надвечір панотець зателефонував Владиці. Втім, мету розмови кожен сприйняв по своєму.

У Запоріжжі священика МП позбавили права на служіння у церкві за підтримку бійців АТО

Після цього священик вирішив, що служити в УПЦ Московського патріархату він більше не буде. Такого ж висновку дійшли і в управлінні, тому одразу після зборів з’явився наказ про заборону отця Анатолія у служінні. Надвечір того ж дня відбулася телефонна розмова священика з архієреєм, однак її зміст кожен трактував по-своєму. "Набирає мене отець Анатолій і каже: я розумію, що був неправий, завдаю шкоди нашій матері-церкві. Я вас прошу, давайте разом вийдемо і виступимо, що ми примирилися. Я кажу: будь ласка", - твердить  архієпископ Запорізькій та Мелітопольський УПЦ МП Лука. Натомість священик твердить, що телефонував владиці, або попрощатися і попросити прощення за надмірну різкість висловлювань, але не за озвучені ідеї та думки, тому був ошелешений анонсом його публічного каяття. "Я думав, що ми зберемося вдвох, і просто поспілкуємося, як син із батьком. Я не думав, що це прес-конференція, де я маю каятися", - пояснив отець Анатолій.

У Московському патріархаті священика обіцяють пробачити, якщо він покається, але доти його храм зачинений і вхід для священика туди заборонений. Виконувати вимоги керівництва отець Анатолій не збирається, тож своє майбутнє з УПЦ МП уже не пов’язує.

Кореспондент ТСН Яків Носков  

Залиште свій коментар

Вибір редакції