Після сутичок під Радою обидві сторони звинувачують один одного в надмірному застосуванні сили

Після сутичок під Радою обидві сторони звинувачують один одного в надмірному застосуванні сили

Фото: Фото Івана Гребенюка/ТСН

В початку провокацій звинувачення також обопільні.

Шини та пляшки із запалювальною сумішшю під Верховною Радою. Вранці там побилися мітингувальники та поліцейські. Чотирнадцятеро правоохоронців постраждали. Дев'ятьох протестувальників затримали. У поліції стверджують, призвідники сутички - це соратники Міхеіла Саакашвілі. У «Русі Нових Сил» натомість винуватять у провокації владу, йдеться в ТСН.16.45.

Більшість відеокамер зафіксували момент, коли лава нацгвардійців вже пішла на мітингувальників. Силовики волочать чоловіка у цивільному. Затримують ще кількох цивільних і у формі батальйону «Донбас». Згодом з натовпу виводять поранених нацгвардійців, один тяжко відсапується, в іншого - закривавлене обличчя. У бік Ради з боку мітингувальників летять шматки цегли, чути, як розбиваються під час падіння пляшки із запалювальною сумішшю.

Усе почалося із шин. Протестувальники вимагали, щоб до них вийшов голова Верховної Ради. Інакше - погрожували запалити шини. Із ними ще до сутичок говорив депутат Володимир Парасюк.

«Це люди, які прийшли висловити свою думку і вони її висловлювали. Звичайно, вони розігріті, вони не дуже добирають слова. А так звана поліція на них просто накинулася і це є зафіксовано. Я особисто отримав в лице півбалона перцевого газу з відстані півметра», - запевняє Парасюк.

Під ВР між поліцейськими та мітингувальниками сталася сутичка

Під ВР між поліцейськими та мітингувальниками сталася сутичка

Голова Нацполіції пояснює, його люди вирішили забрати в мітингувальників шини, щоб не сталося провокацій.

«Поліція запобігає всім хуліганським проявам запалу шин, дійсно ми вжили сил, щоб не було провокацій, прориву до Верховної Ради», - зазначив Крищенко.

І силовики, і мітингувальники звинувачують один одного в надмірному застосуванні сили. Нацгвардійці не на камеру говорять, їх били кийками та лопатами.

«Лопатами, каменями, гранатами, всім», - кажуть поліцейські.

Мітингувальники зазначають, що силовики лупцювали лежачих і непричетних.

«Як тільки шини побачили, «Бєркута» зразу кинулися на людей, почали бігти, коли бігли, почали цеглою кидатися. Я намагався підняти людину, яка впала, мені «Бєркут» палюгою по руці переперезав», - каже один з мітигувальників.

Частина затриманих, стверджують у поліції, активісти «Руху Нових Сил» Саакашвілі. Соратники самого депортованого з України політика запевняють, що жодного їхнього активіста на мітингу не було.

«Все це спеціально організована провокація, це не було мирним мітингом, завдання було створити картинку і застосувати силу проти поліції, мабуть, за гроші», - каже депутат Геращенко.

«Сьогодні «Рух Нових Сил» жодної акції під Верховною Радою не проводить, жодного заклику стосовно того, щоб приходили наші активісти не було, тому я вважаю - це провокація з боку влади, щоб з трибуни облити лайном наш рух», - переконує соратник Саакашвілі Юрій Дерев’янко.

За фактом сутички 9 осіб затримали, їм загрожує стаття "хуліганство". У поліції кажуть про поранених правоохоронців. Скільки мітингувальників зазнали ушкоджень, порахувати не встигли.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація