Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після свідчень арештованого екс-беркутівця затримали ще 8 спецпризначенців - ГПУ

Є інформація, що колишні працівники "Беркуту" пройшли атестацію і зараз займають різні посади в Нацполіції.

Екс-беркутівці, яких назвав підозрюваний спецпризначинець на суді у Харкові - затримані, щодо інших осіб, причетних до розстрілів на Майдані, перевіряють інформацію.

Про це повідомив прокурор ГПУ Олександр Ковальчук в ефірі телеканалу "112 Україна".

Прокурор зазначив, що сьогодні, 4 вересня, в Харкові екс-беркутівець частково визнав свою провину і назвав колишніх колег, які отримували патрони зі свинцевою картеччю замість гумової. За його словами, частина названих осіб затримана.

"Наразі деякі з цих працівників "Беркуту" затримані, проводиться досудове розслідування. Щодо інших інформація ще перевіряється", - наголосив Ковальчук.


Він також зазначив, що свідчення підозрюваного екс-беркутівця дуже допоможуть слідству. Також Ковальчук розповів, що у прокуратури є інформація про наклейки на шоломах, за допомогою яких спецпризначенці з різних областей відрізняли один одного на Євромайдані.

"Щодо наклейок на шоломах. Це допоможе слідству ідентифікувати, який саме підрозділ був присутній у тій чи іншій частині Києва", - додав прокурор.

За його словами, наразі 8 підозрюваних колишніх працівників "Беркуту" з різних областей України проходять по тим провадженням.

"Є інформація, що колишні працівники "Беркуту" пройшли атестацію і зараз займають різні посади в Нацполіції. Наразі під вартою 4 колишніх працівників "Беркуту", які на час затримання перебували на різних посадах в Нацполіції", - додав Ковальчук.

Нагадаємо, екс-беркутівець з Харкова Віктор Шаповалов у суді розповів подробиці розстрілу людей на Майдані в 2014 році.

"Хочу зазначити, що помпові рушниці видавалися особовому складу: Бондаренко Сергій, Рак, Міщенко, Войтенко, Бєлов. Це особовий склад, який був з помповими рушницями. Ще Бацьких, Білецький, Кобець, Мацюра, Павленко, Робко, Шевченко. Особовим складом з "фортами" керував Лукаш. "Форти вперед!" - це він", - розповів на допиті колишній беркутівець.

Варто зазначити, що Генпрокуратура ще в лютому передала до суду обвинувальний акт стосовно трьох колишніх співробітників "Беркуту" Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського, яких підозрюють у розстрілі 48 учасників Євромайдану. Пізніше справу було об'єднано зі справою екс-беркутівців Павла Аброськіна і Сергія Зінченка.

Залиште свій коментар

Вибір редакції