Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після української автокефалії Московський патріархат скоротиться наполовину – Філарет

На думку предстоятеля УПЦ-КП, це зведе нанівець претензії Росії на лідерство у православ’ї.

Російська православна церква зазнає величезної поразки в разі отримання Україною церковної автокефалії. Про це заявив в інтерв’ю Голосу Америки предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

"Московський патріархат є найбільшою церквою в православ'ї. Коли українська церква стане автокефальною і Московський патріархат скоротиться наполовину – у нього не буде підстав боротися за перше місце серед православних церков", - пояснив патріарх.

ВідеоПатріарх Філарет підтримав звернення Порошенка до патріарха Варфоломія

Створення в Україні єдиної незалежної православної церкви вже сьогодні стане однією з тем дня у Верховній Раді. Там голосуватимуть за звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням визнати незалежність української церкви. Ідею підтримують Патріарх Філарет - від імені церкви Київського патріархату - та Митрополит Макарій - від автокефалії. 

Патріарх Філарет підтримав звернення Порошенка до патріарха Варфоломія

На його думку, це питання для Москви є не релігійним, а політичним. "Релігійна боротьба – це привід для Путіна втручатися у внутрішні українські справи, тобто захищати православну церкву. Ми навпаки не хочемо, щоб цей процес об'єднання був пов'язаний з насильством. Не хочуть вони переходити в українську церкву, хай залишаються в російській церкві", - заявив глава УПЦ-КП.

Як повідомлялося, патріарх Філарет вважає, що Вселенський патріархат заявив про невизнання анафеми українського гетьмана Івана Мазепи, оскільки вона була накладена з політичних мотивів. Такою ж точно предстоятель Київського патріархату вважає анафему РПЦ супроти себе.

Залиште свій коментар

Вибір редакції