Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після вчорашнього землетрусу Україна в найближчі дні може пережити ще кілька таких поштовхів

Учорашній землетрус із центром у Румунії називають найпотужнішим за останні десять років у цьому регіоні.

Землетрус минулої ночі налякав українців. Особливо відчули його на Одещині. Бо сусідню румунську зону Вранча струснуло аж на п'ять балів. Поштовхи силою до чотирьох балів дістались навіть столиці.

Це був найсильніший землетрус у цьому регіоні за останнє десятиліття, ідеться в сюжеті ТСН.Тиждень. Його магнітуду оцінюють у 5,6 бала. Лише за два бали - до непоправного. Майже восьмибальний землетрус у березні 1977 року вбив 1600 людей і пошкодив майже 9 тис. будинків. Цього разу минулося без жертв.

ВідеоЗемлетрус цієї ночі налякав українців

Схожих за сейсмічною активністю регіонів у світі три - гори Гіндукушу на кордоні Афганістану та Пакистану, океанічне дно поблизу островів Тонга та зона Вранча на стику Південних та Східних Карпат. І коли трусить їх, поштовхи йдуть у південно-східному напрямку - через Молдову на Одещину і далі до Києва.

Землетрус - стихія підступна. І страшний він тим, що непередбачуваний. Цього разу українцям, зокрема одесситам, можна сказати пощастило - відбулися переляком.

Та щодовше сейсмічне затишшя, то сильнішим буде наступний землетрус. А він буде обов'язково. От тільки коли трусоне на максимальні вісім балів, ніхто не береться передбачити. Утім сейсмологи кажуть, що в найближчі дні Україна може пережити ще кілька таких струсів.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції