Після великого ізмаїльського отруєння в Україні перевірять водогони та каналізації

Ревізія має встановити, в яких містах найбільш зношені водогони.

В Україні починається ревізія усіх водогонів і каналізаційних труб. Таке доручення дав прем'єр-міністр через спалах кишкової інфекції у Ізмаїлі, повідомляється у ТСН.16:45.

Джерелом вірусу була саме вода з кранів. Щоправда, в санітарно–епідеміологічній службі України кажуть, що і без ревізії зрозуміло - в аварійному стані перебуває третина водогонів, а більшість з водопровідних споруд потребує модернізації. Це означає, що така ситуація, як в Ізмаїлі, може повторитися в будь-який час у будь-якому населеному пункті країни.

Ревізія має встановити, в яких містах найбільш зношені водогони – і де невідкладно потрібно починати заміну труб і агрегатів, що централізовано подають воду.

"Повинен бути належний стан водогінних мереж, має бути належний стан каналізаційних мереж. Потрібно звернути увагу на розбудову каналізаційних мереж. Відсутність централізованого каналізаційного відведення в ХХІ сторіччі навряд чи є нормальним станом справ", - каже в.о. міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський.

Тим часом у самому Ізмаїлі з отруєнням госпіталізовані ще 17 осіб, таким чином загальна кількість постраждалих складає 555 осіб. Найпопулярнішим товаром у супермаркетах залишається бутильована та мінеральна вода.

Спецкомісія у мерії одноголосно вирішила таки змінити тактику очищення води. Відмовились промивати водогін концентрованим хлором. Боротися з вірусом і кишковою паличкою будуть діоксидом хлору. На час промивання водогону місцева влада обіцяє ізмаїльцям підвіз питної води.

"Застосувати для знезараження не тільки мережі, але і свердловин і ємностей водопроводу і резервуарів чистої води", - пояснює директор інституту "Укрпівденгіпроводгосп" Олег Чижик.

Раніше в МОЗ назвали причину масового отруєння в Ізмаїлі. Як повідомив в.о. міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський, це сталося через потрапляння відходів із туалетів приватного сектору до водогінної мережі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: