Після виборів Янукович вимагатиме у Путіна "реальної" ціни на газ

Віктор Янукович закликав починати підготовку до налагодження рівноправних газових відносин з Росією: "без жодних преференцій".

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович збирається одразу після виборів президента провести газові переговори з Росією – "щоб до України було таке ж ставлення, як і до інших країн".

Янукович закликав опозиційного Міністра палива і енергетики Юрія Бойка вже розпочинати підготовку до перегляду газових контрактів з Москвою.

Під час відвідин підприємства "Черкаси Азот", Янукович вказав, що середньоєвропейська ціна імпортного газу на сьогодні нижча за українську. Зокрема, для Румунії вона становить 130 доларів за тисячу кубометрів, у той час як для України - понад 200.

"Що треба зробити? Я звертаюся до Бойка Юрія Анатолійовича, щоб ми сіли одразу після виборів за стіл переговорів з Росією і, як то кажуть, подивилися один одному у вічі уважно і домовилися про те, що ми не хочемо ніяких преференцій, ми хочемо, щоб до нас було ставлення таке ж, як і до інших країн, які сьогодні живуть в реальній ринковій економіці", - сказав Янукович.

Нагадаємо, 19 січня НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" підписали договори про поставки і транзит газу на 10 років. Зокрема, Україна отримала знижку у 20% від середньоєвропейської ціни на газ, яка у першому кварталі 2009 року становила 450 доларів за тисячу кубометрів.

У свою чергу, українська сторона зберігає ставку транзиту у 2009 році на рівні 2008 року - 1,7 доларів за тисячу кубометрів на 100 кілометрів. Ціна змінюється за формулою щоквартально.

Читайте також:

Росія не збирається переписувати газові контракти з Україною

Україна і Росія готуються до нової газової війни

Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

В України вистачить грошей купувати російський газ до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: