Після відмови від НАТО Україна відкинула й військовий союз з РФ

Глава українського МЗС остаточно підтвердив позаблоковий статус України, відмовившися не лише від НАТО, але й від ОДКБ - "російського аналога" Альянсу.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко вважає неможливим вступ України до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), провідну роль в якій відіграє Росія.

Нагадаємо, напередодні Грищенко офіційно заявив, що Україна зняла з порядку денного питання про членство в НАТО, але буде проводити співпрацю з Альянсом.

Щодо ОДКБ, глава МЗС відзначив, що організація не очікує на приєднання до себе України.

"Їх (запрошень) немає й не може бути тому, що в нас досить чітка позаблокова позиція", - сказав міністр. Небажання України вступати до ОДКБ він пояснив також географічними причинами.

"ОДКБ - це занадто далеко від нас, центр цього утворення перебуває десь на півдні, у Центральній Азії", - нагадав дипломат.

При цьому Грищенко запевнив, що в тривалій перспективі Україна залишиться позаблоковою державою й не буде намагатися вступити також до НАТО.

"Що за горизонтом, ніхто сказати не може, але горизонт для нас у цій сфері досить віддалений - це багато хто й багато років", - сказав він.

На думку голови МЗС, зняття з порядку денного питання про вступ України до НАТО зняло напругу в регіоні, яка створювала загрозу для національної безпеки.

Нагадаємо, вступити до ОДКБ Україні пропонував російський президент Дмитро Мєдвєдєв під час останнього візиту до Києва.

Як відомо, до складу ОДКБ, яку називають "російським аналогом НАТО" входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія і Таджикистан. Вступ в організацію передбачає членство у Колективних силах оперативного реагування (КСОР) – спільних військових формуваннях.

Читайте також:

Мєдвєдєв запропонував Україні військовий союз

Янукович вважає нереальним вступ України в НАТО

Україна офіційно відмовилась від членства у НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: