Після відставки Аласанії журналісти та депутати вимагають не зривати реформу суспільного мовлення

Дата публікації
Перегляди
478
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Після відставки Аласанії журналісти та депутати вимагають не зривати реформу суспільного мовлення

Фото: Громадське ТБ

Створення суспільного мовлення було з однім вимог під час Революції гідності.

В Україні може статися зрив реформи суспільного мовлення, якщо влада не відреагує на проблеми, які виникали і продовжують виникати в процесі перетворення державних мовників у Національну суспільну телерадіокомпанію України.

Про це йдеться у зверненні журналістів, медіа-експертів та народних депутатів до президента, Кабміну та Верховної Ради, оприлюдненому на сайті Громадського.

Документ підписали, зокрема, депутати Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук та Вікторія Сюмар, а також журналісти Наталя Гуменюк, Севгіль Мусаєва, Дмитро Гнап, Анастасія Станко та інші.

Вони заявили про створення коаліції "За суспільне мовлення" і вимагають не зривати реформу. Наводимо вимоги коаліції:

1. Припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.

2. Забезпечити у 2017 і подальших роках повноцінне фінансування суспільного мовника в обсязі гарантованому законом. Проведення Євробачення не повинно фінансуватися за рахунок урізання коштів, передбачених для функціонування НСТУ.

3. Від Кабінету Міністрів України забезпечити внесення змін до актів уряду та актів міністерств, необхідних для завершення перетворення та подальшого функціонування ПАТ НСТУ, затвердити доопрацьований і погоджений із громадськістю Статут НСТУ до 31 грудня 2016 року.

4. Від Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики розглянути ситуацію щодо проблем суспільного мовлення та забезпечити контроль щодо ухвалення статуту НСТУ.

5. Від Фонду державного майна України - провести оцінку майна Національної телекомпанії України та її філій до 30 листопада 2016 року.

6. Від Кабінету Міністрів та Держкомтелерадіо погодити кандидатуру в.о. гендиректора із Наглядовою Радою НСТУ.

7. Гарантувати незалежну редакційну політику, зокрема, у висвітленні антикорупційних тем, реформ та суспільно-важливих подій.

8. Не допустити згортання співпраці з усіма розслідувальними програмами, що виходять на "UA: Перший" та забезпечити невтручання в їхню редакційну політику.

9. Від Кабінету Міністрів передбачити тимчасовий порядок фінансування ПАТ НСТУ у першому кварталі 2017 року.

10. Від Кабінету Міністрів та Держкомтелерадіо - не розглядати заяву про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії, попередньо не заслухавши інформацію Аласанії щодо проблем впровадження реформи суспільного мовлення.

Підписанти нагадали, що "створення суспільного мовлення було однією з головних вимог громадянського суспільства під час Революції гідності та є ключовим пунктом міжнародних зобов'язань України". Вони закликали владу довести реформу до кінця.

Нагадаємо, генеральний директор Національної телекомпанії України (НТКУ) Зураб Аласанія подав у відставку. Гендиректор НТКУ пояснив, що до прийняття такого рішення його підштовхнули проблеми з фінансуванням телекомпанії. Новим очільником Національної телекомпанії України після відставки Зураба Аласанії може стати його заступник Олександр Харебін.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
478
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація