Після відвідин стоматолога померла 20-річна дівчина. Що потрібно знати про алергію на анестетики

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лікаря відсторонили від роботи, справу розслідує поліція.

Смерть у кріслі стоматолога. На Закарпатті поліція розслідує справу, чому не врятували дівчину від анафілактичного шоку. Від нього у кабінеті дантиста не застрахований ніхто. Алергія на анестетики може проявитися у будь-якому віці.

Як дізнатися, чи є у вас особисто медикаментозна алергія, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Село Репинне, Закарпаття. У родини Костюків траур. 20-літня донька пані Наталі пішла до стоматолога і померла.

"Дали укол і вона втратила свідомість".

Богдана пішла в районну Міжгірську лікарню. Це був другий в її житті візит до стоматолога. Їй мали видалити зуб. Ввели знеболення - Богдана знепритомніла. У дівчини почала розвиватися алергічна реакція на знеболення, так званий анафілактичний шок.

Медсестра, яка надавала Богдані першу допомогу, каже, думали дівчина втратила свідомість через хвилювання. Їй дали вдихнути нашатирний спирт, хоча в аптечці лежав рятівний у таких випадках адреналін. Однак медсестри ним не скористалися, а викликали швидку допомогу.

"Стан був важкий, свідомість загальмована".

Дівчина впала в кому. За кілька днів її перевезли в обласну лікарню.

"Ми прогностично бачили, що врятувати її не вдасться".

ВідеоНа Закарпатті після візиту до стоматолога померла дівчина

Поліція розслідує справу, чому не врятували дівчину від анафілактичного шоку. Від нього у кабінеті дантиста не застрахований ніхто. Алергія на анестетики може проявитися у будь-якому віці. Як дізнатися, чи є у вас особисто медикаментозна алергія  -  у сюжеті.  

На Закарпатті після візиту до стоматолога померла дівчина

При анафілактичному шоці важлива допомога в перші хвилини. Стоматолог, що лікував Богдану, мав би ввести їй адреналін, однак не зробив цього сам і не дав вказівку медсестрі. Поки ведеться слідство, на роботі його немає - лікар відсторонений від функціональних обов'язків на 30 днів.

Порушено дві кримінальні справи, за фактом смерті та неналежного виконання лікарем своїх обов'язків. Лікарю загрожує до двох років ув'язнення.

Усіх стоматологів навчають надавати допомогу у разі анафілактичного шоку безпосередньо в кабінеті. Тут надважливі перші хвилини. В аптечці має бути або адреналін в ампулах, або сучасна ручка-шприц. Їхня вартість близько 3 тисяч гривень. Там вже є потрібна доза препарату, у разі екстреної ситуації нею можуть скористатися люди навіть без медично освіти. Препарат вводиться дуже швидко навіть через одяг, вводиться в стегно.

Анафілактичний шок доволі рідка реакція на сучасні знеболювальні препарати, однак ніхто від нього не застрахований. Раніше в стоматологічних кабінетах робили нашкірні тести пацієнтам, але нині це заборонено.

"Проведення приктесту нашкірних проб у кабінеті стоматолога перед проведенням стоматологічного втручаннями не вважається доцільним. Проби мають проводитися винятково лікарем-алерголом у стаціонарі виключно, де є серцево-легенева реанімація".

Тест має такий вигляд - на руку наносять препарат і проштрикують шкіру. Сам тест триває 15 хвилин. Якщо шкіра не почервоніє, то це означає, що стоматолог може користуватися тими анестетиками, на які протестували.

Такий тест насамперед треба робити дітям, які ніколи не контактували з анестетиками, та дорослим, що мали нестандартні реакції на медикаменти, коли стикнулися з ними вперше.

Медикаментозна алергія може проявитися будь якому-віці. Її ознаки – запаморочення, набряк, утруднення дихання, будь-яка інша реакція. Алергію спровокувати здатні травми з переламом, операції, курс антибіотиків, захворювання на діабет або туберкульоз, а також зміна чутливості до їжі, рослин і тварин.

Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції