Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
#Післясвят. Арахамія назвав головне завдання Ради і попередив про ризики блокування роботи

Парламент може бути заблокований на декілька місяців.

Розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі сільськогосподарського призначення може заблокувати роботу Верховної Ради на кілька місяців. Про це 14 січня заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія у кулуарах парламенту, повідомляє Укрінформ.

"Враховуючи те, що є ризики, що може бути заблокована Верховна Рада на декілька місяців, ми хочемо проголосувати всі важливі законопроєкти, які з минулого року ще залишилися в другому читанні і таке інше, і потім вийти в землю. Тому що земля може просто заблокувати парламент", - зазначив Арахамія.

14 січня 2020 року, у перший день роботи парламенту після свят, під його стінами, на площі Конституції у Києві відбуваються два мітинги проти продажу землі сільськогосподарського призначення та проти ухвалення законопроєкту щодо мисливського собаківництва.

Всеукраїнський громадський рух "Чесно" у Twitter опублікував фото зі стосами паперів з правками до законопроєкту про обіг землі сільськогосподарського призначення. 

Нагадаємо, Верховна Рада 13 листопада 2019 року ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Відео Нардепи можуть розглянути та ухвалити закон про ринок землі вже цього тижня

Напередодні остаточний варіант документу презентували журналістам. Від початкового варіанту до нього внесли близько чотирьох тисяч поправок. Найголовніші серед них - покупець може отримати у власність не більше десяти тисяч гектарів ріллі - раніше говорили про 200 тисяч. Іноземцям заборонять володіти українською землею доти, поки це питання не вирішиться на референдумі.  

Нардепи можуть розглянути та ухвалити закон про ринок землі вже цього тижня

Залиште свій коментар

Вибір редакції