Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Письменник Шкляр: Донбас і Крим – це українська гангрена, яку варто відрізати

Відомий український письменник погодився з Юрієм Андруховичем відносно того, що "якщо країна не може "переварити" цю територію, то її варто від'єднати".

Якщо Донбас і Крим від'єднаються від України, то країна стане менше територіальна, але це буде повноцінна держава. Таку думку висловив відомий український письменник Василь Шкляр.

"Це я називаю філософією відчаю. Я ці думки висловлював ще на початку 90-х. Зараз їх ще раз артикулював Андрухович і піднявся великий шум", - відмітив письменник.

"Можливо, популяризувати цю думку не варто, але філософія відчаю продиктована об'єктивними речами. Якщо провести кордон за результатами президентських виборів, то Україна була б меншою територіально, але це була б повноцінна держава. Тут навіть розмов би не вели про те, скільки залишилося жити українській мові" – продовжив він.

"Так, давайте погодимося, Крим ніколи історично не був українською територією, і якщо нація хвора і не може переварити, освоїти цю територію, то від неї краще позбавитися. Це все одно, коли у людини гангрена ноги, і щоб усе тіло не захворіло, - її просто відрізають", - запропонував Шкляр.

"Колись до маленької Литви хотіли приєднати Калінінградську область. Уявіть собі Литву і величезну область. Литовці відмовилися, вони кістками готові були лягти, щоб їм не збільшували територію. Вони знали, що це загроза їх литовскості. Тому не треба жити мріями "від Сяну до Дону". Якщо ці "неукраїнські" регіони від'єднаються, то Росія вже ніколи не представлятиме серйозної загрози для України", - підсумував Шкляр.

Василь Шкляр - український письменник, автор відомих книг, таких як "Ключ", "Дах кажана", "Елементал". Його останній роман "Чорний ворон" називають одним з головних претендентів на Шевченківську премію.

Читайте також:

Андрухович: для Донбасса угнетатель всегда сидит в Киеве

"Наша Україна" почала всенародний збір грошей на повстанський кіношедевр

На Донбасі дозволили голосувати психічнохворим

Залиште свій коментар

Вибір редакції