Запитували, чи є вдома їжа: чому мультик про Голодомор виявився занадто страшним для 6-річних школярів

Дата публікації
Перегляди
6847
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Запитували, чи є вдома їжа: чому мультик про Голодомор виявився занадто страшним для 6-річних школярів

Мультфільм дуже сильно налякав детей.

Втратили сон і запитували, чи є вдома їжа. Мами українських школярів, яким у школах показали мультик "Голодний дух" до роковин Голодомору, скаржаться, що ролик виявився занадто страшним для дітей. У Міністерстві освіти вже заявили, що не рекомендували стрічку для перегляду 6-річним дітям.

З якого віку і як саме варто говорити з малечею про складне - в сюжеті ТСН.19:30.

Мультфільм про страшну примару Міністерство культури замовило як соціальну рекламу і виклало у Мережу ще два роки тому. Цієї п’ятниці стрічку, в якій дівчинка тікає від голоду на кладовище, втрачає родичів і сусідів та потрапляє до воза з мерцями - показали шести і семирічкам в окремих українських школах. На уроках, присвячених роковинам Голодомору. Скандал на батьківських форумах не вщухає досі.

"Біда в цій ситуації була навіть не в тому, що показали мультик, а в тому, що вчитель не зупинявся в той момент, коли діти виявляли реакцію страху. Якби вчителька зупинилася і сказала, так це страшно, але дивіться, ми зараз разом, ми зараз в безпеці, це не було б травматично", - каже психологиня Світлана Ройз.

Психологиня переконує - говорити про Голодомор потрібно, але зовсім інакше:

"Ми буквально для себе виписуємо інформацію з акцентом на те, що зараз ми в безпеці. З цієї точки у нас є можливість дивитися в минуле - і ти бачиш, скільки у нас сили, скільки сили у нашого народу".

Директорка Музею Голодомору пояснює - дошкільнятам і молодшим школярам про трагедію українського народу тут розповідають без страшних відео і фото. Показують знаряддя ткацтва і землеробства, вчать вирізняти радянську символіку - все у форматі гри:

"Через втрату незалежності якась інша країна-окупант може зробити це з твоїм народом – таку загальну інформацію дітки сприймають. Вони не сприймають конкретної жахливої інформації на прикладах конкретних людей".

Саме це так лякає у "Голодному дусі" - дівчинка, яка опинилася без допомоги, наодинці з уособленням жаху смерті. В анімаційній компанії, яка створила мультик, коментувати ситуацію - відмовилися.

"Міністерство не розглядало, а тим паче не радило цей мультиплікаційний фільм для показу у закладах загальної середньої освіти. Вчитель сам вибирає, що він може ввести, так би мовити, в дискурс", - коментує начальник головного управління шкільної освіти МОН України Юрій Кононенко. 

Темні кольори, якісна, вражаюча деталями промальовка - все це свідчить про те, що мультфільм розрахований на підготовлену дорослу аудиторію. Для дітей малюють геть інакше:

"Донести информацию, але не налякати. Психолог нас направляє. Бували такі випадки, коли ми міняли колір", - каже режисер анімації Роман Полотнянко. 

Процес створення нових "Плюс-Плюсівських" серій про тварин: кожен трагічний момент - ретельно вивіряють із психологом. Зробити так, щоб дельфіни мама і тато викликали співчуття, а не страх за власних батьків - робота Едуарда. Коли малює, уявляє власну маленьку доньку:

"Уявляю себе чотирирічною дівчинкою і малюю для неї. Зранку їм манну кашку", - ділиться арт-директор Едуард Катихін.

Любомир з мамою цьогоріч уже запалював свічку:

"Це Росія усе зробила, щоб українців взагалі не було. Ми виплуталися, але довго був Голодомор, багато людей померло через це", - каже п'ятирічний Любомир.

Для себе мама виробила алгоритм - говорити про причини, а не жахати подробицями. Син - зрозумів і переклав на власну мову:

"Я йому сказала, що Радянський союз – це така велика країна, це імперія. І в зоряних війнах це існує слово, і в справжньому світі. Що роблять імперії? – Знищують джедаїв, або підкорюють. Треба захищати нашу Україну завжди".

Питали, чи є вдома їжа: чому мультик про Голодомор виявився занадто страшним для 6-річних школярів

Питали, чи є вдома їжа: чому мультик про Голодомор виявився занадто страшним для 6-річних школярів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6847
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація