Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Питання про "112 Україна" та NewsOne треба ставити Порошенкові – Найєм

Не всі депутати вважають, що парламенту личить втручатися в ситуацію.

Застосувати санкції до власників телеканалів "112 Україна" та NewsOne просить Верховна Рада силові структури. Звернення парламентарів скероване до Ради національної безпеки та оборони, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Причиною стали поширення цими ЗМІ дезінформації, ворожої пропаганди та лобіювання інтересів держави-агресорки – Росії. На сайті Верховної Ради під відповідною петицією підписалися більше 25 тисяч громадян. Відповідно, постанову внесли на голосування.

ВідеоСанкції до власників українських телеканалів можуть призвести до хаосу в медіа-врегулюванні

Парламент вимагає застосувати санкції до власників телеканалів "112 Україна" та NewsOne. Причина - поширення цими ЗМІ дезінформації, ворожої пропаганди та лобіювання інтересів держави-агресора Росії. Із таким проханням парламент звернувся до Ради нацбезпеки і оборони. На депутатське рішення вже відреагували в Національній спілці журналістів. Її голова Сергій Томіленко назвав його політичним, неправомірним і таким, що може призвести до хаосу в медіа-регулюванні. 

Санкції до власників українських телеканалів можуть призвести до хаосу в медіа-врегулюванні

Нардепи рекомендують заблокувати активи телеканалів та анулювати ліцензії. "Взяти на себе політичну відповідальність. Ми повинні, якщо вже ніхто в країні не може відповідальність на себе, як парламент, як вищий законодавчий орган домогтися від РНБО розглянути санкції щодо низки проросійських телеканалів і ухвалити відповідальне рішення", - заявив народний депутат Сергій Висоцький. "Я проти закриття будь-яких телеканалів в Україні, проти закриття рота будь-якому журналісту. Єдине питання, яке я хочу зараз підняти, це стосується СБУ і РНБО. Це не стосується питання парламенту. Петро Порошенко є головою цього органу, і цей орган дозволяє цим каналам працювати, причому звинувачуючи їх в антидержавній діяльності", - звернув увагу його колега Мустафа Найєм.

Проти постанови були представники "Опозиційного блоку", яких пов'язують із власниками цих медіа. Як стверджують журналісти-розслідувачі, за "112-м" стоїть Віктор Медведчук, а управлінцем телеканалу NewsOne є соратник Віктора Януковича Андрій Портнов.

На депутатське рішення вже відреагували в Національній спілці журналістів. Її голова Сергій Томіленко назвав його політичним, неправомірним і таким, що може призвести до хаосу в медіа-регулюванні.

Нагадаємо, що наприкінці серпня екс-заступник голови АП Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що отримав в управління телеканал NewsOne: власник 100% статутного фонду компанії Володимир Мураєв - батько нардепа Євгена Мураєва - передав йому телеканал в управління терміном на 3 роки. Мураєв-молодший цю інформацію підтвердив. Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій розповів, що дав доручення підготувати відповідні закони щодо діяльності телеканалів "112 Україна" та NewsOne, оскільки петиція з проханням їх закрити набрала достатньо голосів. А вже на засіданні Ради 4 жовтня депутати ухвалили звернення до РНБО щодо накладання санкцій на телеканали 112 та NewsOne. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції