Питання про Голодомор поставлено руба

Президент вніс до Верховної ради пропозицію запровадити відповідальність за невизнання Голодомору геноцидом.

Президент Віктор Ющенко запропонував парламенту запровадити штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі терміном до 2 років за публічне заперечення Голодомору 1932-33 років як факту геноциду українського народу й Голокосту як факту геноциду єврейського народу й поширення матеріалів з таким запереченням.

Про це сказано в законопроекті № 1143 "Про внесення змін у Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекси України" від 7 грудня.

Цей законопроект президент вніс як невідкладний для позачергового розгляду парламентом. Законопроект також пропонує запровадити 4 роки в'язниці за повторні подібні дії. Досудове слідство за цими справами вестиме Служба безпеки України.

Ющенко вважає, що публічне заперечення фактів, про які йдеться, принижує гідність українського народу - громадян України всіх національностей.

Ухвалення цього законопроекту, на думку його авторів, сприятиме затвердженню в суспільстві нетерпимості до будь-яких проявів насильства, недопущенню руйнування соціальних основ українського народу, його духовної культури й етнічної самобутності, захисту репутації й прав осіб, що постраждали від Голодомору 1932-1933 років і від Голокосту, а також посприяє підвищенню авторитету України на міжнародній арені.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: