Пів-України мерзне

Через аварії та нерозрахунки чи не в усіх регіонах України багато помешкань і державних установ лишається без опалення.

Холоди в Алчевську 2006 року
УНІАН
Ситуація з опаленням однаково складна у Східній і Західній Україні; та й Київ проблеми не оминули.
Два дитячих садки, дві школи, і майже сім тисяч жителів Кіровограда залишилися без опалення через пошкодження магістрального трубопроводу. У Києві без опалення, майже 40 будинків (через аварії). У Запоріжжі мерзнуть діти у 20 школах та 13 дитсадках. У майже 10 навчальних закладах Полтавщини те саме.

Більше того, за даними Міністерства житлово-комунального господарства, на тепер у Дніпропетровській області не підключено майже 5,5 тисяч будинків, близько півтисячі осель на Закарпатті, трохи менше на Харківщині - 440 будинків. Основною проблемою називають нерозрахунки за спожитий газ.

Студенти Тернопільського інституту економіки і підприємництва мерзнуть і відмовляються, з дозволу ректорату, ходити на заняття. Попервах заняття проводили в аудиторіях з сонячної сторони, а потім обігріли дві аудиторії для заочників. Навчальний заклад став заручником нерозторопності керівників компанії, яка б мала обігрівати заклад. Грошей на ремонт традиційно не знайшлося якраз під похолодання. Сидить без опалення і Горлівський державний інститут іноземних мов. І студенти, і викладачі у верхньому одязі. Тільки тут прогулювати не дозволяють - під загрозою звільнення.

Чотири роки тому студенти інституту вже вчинили холодний марш протесту під стіни горлівської міської адміністрації. Тоді температура в корпусах не перевищувала 9 градусів тепла.

Холоди в Алчевську 2006 року
УНІАН
Лише Алчевську сусідні містечка заздрять: після минулорічних подій опалювальну систему міста добре відновили.
Вчасно і якісно опалювальний сезон цього року розпочали тільки в Алчевську. Після аварії в теплозабезпечення міста вклали 70 мільйонів гривень, такі гроші - вперше за всі роки його існування. Нові котельні, капітальний ремонт тепломережі. На трасі вперше не латали дірки, а повністю міняли труби. Зробили навіть резервні котли.

Алчевцям спочатку співчували, тепер заздрять - в інших маленьких та беззахисних перед холодом містечках.

Так живуть кілька десятків років - рятуються вугільними грубками. Центральне опалення забезпечує величезна котельня радянських часів, яка споживає енергоресурсів стільки , що за них не може розплатитися місцевий бюджет, навіть за умови стовідсоткової проплати від мешканців міста. А люди і не хочуть платити сім гривень за квадратний метр житлової площі при восьми градусах тепла у кімнатах. А індивідуальне опалення не кожен потягне.

Численні аварії на тепломагістралях змушують закривати дитсадки, школи у Дніпропетровській, Кіровоградській, Харківській, Херсонській областях. Протягом останніх трьох років грошей на капітальні ремонти навіть не планували. А латання дірок тільки погіршує ситуацію, кажуть фахівці. Тому нинішньої зими пів-України таки знову буде мерзнути.

ВідеоПроблеми з опаленням

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: