Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Півдоби з котами в літаку: як зробити переліт за океан комфортнішим для всіх

ТСН уже має власний досвід у цьому питанні.

Подорож із домашнім улюбленцем на великі відстані дуже складна, бо тварині не поясниш, чому потрібно витримати в літаку тривалий час, а ще слід подбати і про нерви сусідів-пасажирів. Про досвід міжконтинентального авіаперельоту з котами йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хатніх котів без серйозних причин возити на довгу відстань не рекомендують, бо для тварин це великий стрес. Тварину доводиться витягати з контейнера на точках безпеки та проходити крізь рамки і рентген-апарати з нею на руках. Аби не ловити котів по всьому аеропорту, слід завчасно придбати паски, а перед польотом за погодженням із ветеринаром давати тварині заспокійливе, а добу протримати голодною, щоби не виникало проблем із туалетом. Для сусідів варто підготувати кілька комплектів затичок для вух та льодяників – вони коштують не так вже й багато, але допоможуть найближчим пасажирам краще перенести незручності в польоті.

ВідеоКотяча подорож: як допомогти домашнім улюбленцям пережити багатогодинний переліт

Навіть люди, які розуміють, що таке перенавантаження, вібрація, турбулентність, не завжди добре переносять багатогодинний переліт. Тому є причина потурбуватись і про хатніх котів. ТСН зясувала, що потрібно взяти з собою, аби не заважати іншим пасажирам та зменшити стрес для тварини від перельоту.

Котяча подорож: як допомогти домашнім улюбленцям пережити багатогодинний переліт

У контейнері має бути достатньо місця, аби тваринка могла в ньому вільно рухатися. Придбати клітку чи сумку необхідних розмірів в Борисполі немає де, тому про це обов’язково слід подбати заздалегідь. Ще одна надзвичайно необхідна деталь – спеціальна пелюшка, що всмоктуватиме зайву рідину.

11 годин перельоту до США коти дійсно не просять їсти і навіть відмовляються від води, бо в незнайомій обстановці почуваються ніяково. По прибутті до Вашингтона ветеринарного контролю немає – достатнім є схвалення від митника. Поради, як котикам швидше прийти до тями після такого стресу, дає вже місцевий лікар Данило Бутенко. "Привезти з собою іграшки, аби звір знав, що то їхнє. Я би довго не лишав звірів самих, бо вони знають власника і будуть більше привикати, якщо є щось знайоме. Гладити або бавитися, довго не лишати самих у хаті, то вони краще і скорше будуть звикати", - пояснив він.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції