Пиво в Україні прирівняють до горілки

Депутати планують заборонити розпиття пива на вулиці, дозволити продавати його лише у магазинах та ввести більш строгі вікові обмеження щодо розпиття пива.

Розв’язати проблему підліткового алкоголізму в Україні може лише більш жорсте законодавче обмеження продажу пива і слабкоалкогольних напоїв, що включає віднесення цього виду продукції до алкогольних напоїв. Таку думку висловили депутати від БЮТ, Партії регіонів, НУ-НС і Блоку Литвина.

Зокрема, депутати висловилися на підтримку законопроекту про обмеження споживання і продажу слабкоалкогольних напоїв, внесеного ще наприкінці 2007 року, який готується до розгляду в другому читанні. Цей проект пропонує обмеження споживання і продажу слабкоалкогольних напоїв, пива, з метою поліпшення здоров`я нації.

На думку заступника голови фракції БЮТ Олега Білоруса, українці ще не зіткнулися зі справжніми наслідками пивного алкоголізму.

"У країнах, де пиво стало частиною національної культури, більше половини чоловіків – імпотенти, триває різкий демографічний спад. Україна не має традицій щоденного споживання пива. Пиво варили і пили лише на великі зимові свята. Згідно з класифікацією, пиво відносять до слабкоалкогольних напоїв, але все одно це алкоголь. Ми підтримуватимемо ухвалення законопроекту", – сказав Білорус.

Інший "бютівець" Дмитро Ветвицький вважає, що до алкогольних напоїв необхідно прирівняти не лише пиво, а й і слабкоалкогольні напої.

"Пиво і слабкоалкогольні напої на основі спирту нічим не відрізняються від алкогольних напоїв. Стакан спирту або кілька слабкоалкогольних напоїв однаково руйнує здоров`я людини. Настав час розв’язати цю проблему. (...) Пивна індустрія від цього не руйнуватиметься. Я вважаю, таке рішення знайде підтримку в суспільстві", – вважає депутат.

На думку Ветвицького, другим етапом в боротьбі з пивним алкоголізмом в Україні мають стати скорочення точок розповсюдження пива і дозвіл його на продаж тільки у магазинах.

Третім етапом, за словами депутата, має стати введення відповідальності за розпиття пива і слабкоалкогольних напоїв на вулиці.

"У нас із стаканом горілки по вулиці поки ніхто не ходить. До того, як ввести систему штрафів, треба донести до людей, що пиво – це теж алкоголь", – вважає народний обранець.

Про необхідність введення обмежень на продаж пива заявив також народний депутат від Партії регіонів Нестор Шуфрич.

"Я вважаю, що пиво – це алкогольний напій. До продажу пиво мають бути введені такі самі обмеження, що і на алкоголь. Особисто я голосуватиму, і наша фракція це підтримає", – заявив Шуфрич.

У свою чергу, депутат від НУ-НС Оксана Білозір вважає необхідним введення морально-етичних норм споживання алкоголю в Україні. На її думку, продаж слабкоалкогольних напоїв в кіосках і відкритих місцях – "аморальні і деградаційні моменти, які в інших країнах світу недопустимі".

"Я - за обмеження місць продажу пива і за те, щоб слабкоалкогольні напої були прирівняні до алкогольних. Наша група ("Єдиний Центр" – ред.) підтримуватиме цей законопроект – це стосується України і українців", – відзначила депутат.

Категоричну позицію щодо пива обіймає і народний депутат від Блоку Литвина Сергій Гриневецький.

"Я жорстко стою на тому, що пиво треба віднести до алкогольних напоїв. З урахуванням демографічної катастрофи, що насувається, споживання спиртних напоїв може бути дозволене не раніше від 21 року. Ми посідаємо перше місце у світі по дитячому пияцтву. Потрібно насісти на фрукти, овочі, однак не на пиво", – вважає він.

Читайте також:

Депутати вимагають від суду знизити ціни на алкоголь

Нацкомісія вимагає заборонити рекламу пива

Київрада оголосила війну алкоголікам й наркоманам

Київрада заборонила продавати пиво та розміщувати Інтернет-клуби в лікарнях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: