Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пів сотні осіб з 2,5 млн: дані ДПСУ свідчать про неефективність вимірювання температури на кордоні

Люди можуть не мати симптомів або вживати жарознижувальні.

Дані Державної прикордонної служби свідчать про те, що перевірка температури у людей під час перетину кордону неефективна у спробі виявити хворих на нову коронавірусну інфекцію COVID-19.

Так, голова служби Сергій Дейнеко заявив, що відсоток виявлення людей з температурою наднизький.

Він розповів, що за місяць було проведено скринінг понад 2,7 млн громадян України та іноземців, і лише у 52 людей виявили підвищену температуру. Це лише 0,002%.

"І надходить інформація, що люди перед тим, як проходити кордон, вживають жарознижувальні медичні препарати, і ми не можемо виявляти осіб, якщо у них немає яскраво виражених симптомів", - сказав Дейнеко.

Раніше у ВООЗ казали, що вимірювання температури у пасажирів під час в'їзду до країни для запобігання поширення нового коронавірусу – витратний і не дуже ефективний захід. Більш ефективно давати мандрівникам рекомендації про те, як можна уникнути зараження, а також збирати декларації про стан здоров'я на в'їзді до країни з контактною інформацією пасажирів, щоб належним чином оцінити ризики і відстежити їхні можливі контакти.

інфографіка, симптоми коронавірусу

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції