Година на домашнє завдання та вільна організація простору: МОЗ пропонує нові санітарні норми для школи

Дата публікації
Перегляди
2395
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Година на домашнє завдання та вільна організація простору: МОЗ пропонує нові санітарні норми для школи

Фото: pixabay.com

Згідно з ними, щоденне меню в школах повинне складатися щонайменше із чотирьох страв, а вчителі матимуть свободу у використанні мультимедійних технологій.

Міністерство охорони здоров’я публікує для громадського обговорення новий "Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти", який передбачає низку змін в організації шкільного навчання.

Відповідний перелік опубліковано на офіційному сайті МОЗ.

Серед змін, зокрема, передбачається встановлення тривалості виконання домашніх завдань: не більше години для учнів 3-9 класів, та 1,5 години – для учнів 10-12 класів. Для учнів першого й другого класів домашні завдання не рекомендовані.

Також школи отримають можливість самостійно організовувати простір. Зокрема, планується скасувати нормативи відстані між партами, а в 1-4 класах пропонується облаштувати в приміщеннях місця для ігор та відпочинку.

Вчителям згідно з новими нормами нададуть свободу в використанні сучасних технологій – дозволять використання в навчальному процесі будь-яких мультимедійних пристроїв та можливості сучасного інженерного забезпечення. Однак після занять із застосуванням мультимедійних технологій передбачається проведення гімнастики для очей, а після уроку – гімнастичних вправ.

Також вводяться нові норми для харчування. Так, щоденне меню шкіл має включати щонайменше чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. Також передбачена можливість організації кейтерингу та чітке визначення допустимих норм кількості цукру та солі в стравах для дітей.

Нагадаємо, 30 серпня виконувачка обов'язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун виступила за скасування традиції проведення шкільних лінійок на 1 вересня.

Правила школи: чи можна використовувати планшети на уроках

Правила школи: чи можна використовувати планшети на уроках

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2395
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація