Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Півтори сотні експертів та "повернення у минуле": "1+1" готує до показу історичний детектив "Таємниці великих українців"

"1+1" завершив знімання історичного детективу Акіма Галімова "Таємниці великих українців" та активно готує  його до прем’єри, яка відбудеться на каналі вже незабаром.

Проєкт складається з 8 серій, кожна з яких розкриває приголомшливі подробиці життя найвидатніших українців, які жили та правили в ті часи, коли формувалися кордони держав і зароджувалися нації. Вони вплинули на розвиток не тільки України, а й найбільших сьогодні європейських держав.

Для створення проєкту команда провела історичні розслідування у 9 країнах світу. У Франції зокрема знімальна група потрапила до спеціального сховища бібліотеки Карнегі у місті Реймс. Також команда серіалу відвідала Польщу, Туреччину, Австрію, Італію, Молдову, Румунію, Угорщину і, звісно, дивовижні таємниці розкривали на Батьківщині героїв проєкту – в Україні.  До історичних розслідувань було залучено півтори сотні найкращих українських та іноземних експертів.

Таємниці великих українців
ТСН

У циклі документально-історичних фільмів будуть розказані історії дружини турецького султана Роксолани, державного діяча Симона Петлюри, релігійного діяча, Єпископа Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького, історика та політичного діяча Михайла Грушевського, правителя Галицько-Волинського князівства Короля Данила, гетьманів Богдана Хмельницького й Івана Мазепи та Анни Київської, доньки князя Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції.  Нагадаємо, раніше, в рамках проєкту "Україна. Повернення своєї історії", автором та продюсером якого теж виступив Акім Галімов, було відтворено зображення обличчя матері Анни Київської, шведської принцеси Інгігерди.

"Наш проєкт відкриє багато таємниць про людей, без яких Україна ніколи би не відбулася. Без розуміння історії, без розуміння того, що втратили та чим пожертвували герої з різних епох, аби ми сьогодні жили, нам буде важко рухатись далі. Історії цих восьми постатей показують, що українці не просто так отримали незалежність у 1991 році, а за можливості, які нині здаються цілком звичними, колись було заплачено дуже велику ціну", ‒ говорить автор та продюсер історичного детективу Акім Галімов.

Таємниці великих українців
ТСН

Творці проєкту прагнули передати атмосферу епохи, в якій жив кожен із 8 героїв. Тому у фільмах глядачі побачать реконструкції ключових подій із їхнього життя. Наприклад, у серії про Симона Петлюру був відтворений момент його вбивства, а в історії Короля Данила – битва на Калці. Аби передати події максимально достовірно, режисери й художники провели кропітку роботу. Також у проєкті використано чимало історичної хроніки, зокрема кадри з героями України різних епох, які раніше не були доступні до показу широкому загалу. І спеціально для історичного детективу "Таємниці великих українців" вони були розфарбовані.  Ці реконструкції та хроніки дозволять глядачам проєкту "перенестись у часі". 

Таємниці великих українців
ТСН

Виробництвом продукту займається команда "1+1 Продакшн": режисер-постановник Дарія Саричева, шеф-редактор Руслан Шаріпов, креативний продюсер Ольга Безноско, виконавчий продюсер Володимир Андріюк, лінійний продюсер Влад Золотарьов, режисер Євгенія Шевчук, оператори-постановники Олександр Вяхірєв та Антон Борзєнков.

Просвітницький документально-історичний серіал увійшов до числа переможців конкурсу Міністерства культури з надання державної фінансової підтримки на виробництво і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, за результатом якого на 90% профінансований Мінкультом.

Прем’єра документального проєкту "Таємниці великих українців" відбудеться на телеканалі "1+1" вже у 2019 році.

Залиште свій коментар

Вибір редакції