Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Півтори тисячі доларів за інвалідність: посадовці Міноборони і лікарі погоріли на корупції

Чиновники погрожували блокувати документи і не виносити їх на розгляд комісії.

Співробітник Міноборони та лікар медико-соціальної експертної комісії вимагали хабар від пораненого на фронті бійця за оформлення інвалідності. Військовий замість платити їм гроші звернувся до СБУ, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

З милицями, у військовій формі й з рідними прапором – на лавочці під судовою спорудою розвідник Петро Олексюк чекає засідання. Суд має обрати запобіжний захід лікарю та його спільнику, які вимагали у військового хабар для оформлення інвалідності. "Всі говорять – хабарники, хабарники. І ніхто нічого не робить. А в мене такий принцип: я завжди починаю з себе", - каже військовий.

ВідеоУ Києві медики вимагали хабар від пораненого на фронті бійця

Гроші зловмисники зажадали отримати за оформлення інвалідності. Втім, військовий платити не став, а звернувся в СБУ. Коли слідчі прийшли з обшуками до вимагача, то виявили цілий стос документів поранених і конверти з грошима. 

У Києві медики вимагали хабар від пораненого на фронті бійця

9 травня 2017 року під Донецьком Петро наступив на російську міну, чоловікові дивом не відірвало ногу. Понад рік він провів у лікарнях, потім зібрав документи для оформлення інвалідності, бо не ходить і досі чекає на операцію, яку відклав, аби займатись справою хабарників. "Він сам приніс увесь пакет документів, і йому близько трьох тижнів морочили голову. Ми вже розуміли, що відбувається щось дуже дивне. Ми дочекалися до того, що була пропозиція хабара", - розповіла дружина військового Марина Олексюк.

Лікарі назвали суму 1500 доларів, інакше документи на комісію не потраплять. Петро платити не став і звернувся до правоохоронців. "Документи просто не передавалися на розгляд. Вбачаємо ознаки системності такої діяльності, і про це свідчить багато факторів. Скільки часу це тривало і який період охоплювало – на цей час сказати важко", - заявив прокурор київської місцевої прокуратури №5 Володимир Вербановський. Під час затримання у лікаря, який вимагав хабар, силовики знайшли 130 тисяч доларів та документи з прізвищами інших військовослужбовців, які також претендували на інвалідність. До кожного був прикріплений конверт з грошима.  "Я думаю, слідство розбереться", - прокоментував один із підозрюваних.

На лаві підсудних опинився голова київської медико-соціальної експертної служби № 1, який мав розглянути справу Олексюка та інших бійців. Йому, як і лікарю, що збирав  данину з поранених на війні, загрожує до 10 років заґратного існування.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян

Фотогалерея На Буковині затримали копів-хабарників, які обіцяли сприяти контрабанді великої партії спирту (7 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції