Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
План дій щодо членства не допоможе. У НАТО порадили Україні зосередитися на реформах

Вона також нагадала про конфлікт з Угорщиною.

Досягти у майбутньому членства в НАТО допоможе не надання Плану дій щодо членства в НАТО, а зосередження на реформах.

Про це повідомила заступниця генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Роуз Геттемюллер в інтерв'ю "Європейській правді".

"Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням ПДЧ. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою. Усі питають: а чи буде у нас ПДЧ? А чи буде програма посилених можливостей? І водночас – ніхто не каже щось на кшталт: "Ми маємо ставити своїм пріоритетом проведення реформ", - сказала вона. 

За словами Геттемюллер, найважливішим і найвагомішим аргументом для НАТО щодо готовності України до вступу - це реформи та зміни, які відбуваються у країні. На це і звертатиме увагу альянс під час розгляду членства України.

Також вона додала, що для вступу України в НАТО треба дочекатися повного консенсусу усіх членів. 

"А ви ж розумієте, що врешті-решт – коли це питання постане на порядку денному – вам потрібно буде досягти консенсусу; потрібно буде, щоб усі без винятку союзники дали згоду на ваше приєднання до Альянсу", - сказала Геттемюллер. 

Вона заявила і про те, що участь України у самітах теж залежить від бажання усіх держав-учасників, нагадавши, що Угорщина через мовний закон обіцяла блокувати намагання України.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко писав лист генеральному секретареві НАТО Єнсу Столтенбергу, де просив надати Україні План дій щодо членства в альянсі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції