Плата за "зайві" квадратні метри та блокування карток за комунальні борги: що робити, щоб не залишитися з порожніми кишенями

Дата публікації
Перегляди
7974
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Плата за "зайві" квадратні метри та блокування карток за комунальні борги: що робити, щоб не залишитися з порожніми кишенями

Фото: УНІАН

3 1 липня в Україні було впроваджено кілька нововведень щодо сплати податків та стягнення боргів за компослуги.

З 1 липня українцям, які мешкають у квартирі понад 60 квадратних метрів , доведеться платити податок, а у абонентів, які мають борги за комунальні послуги, вказані суми будуть знімати з банківських карток.

Так це чи ні, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Податкові "листи щастя"

Свій перший “лист щастя” від податкової голова Асоціації ОСББ Геннадій Левітас отримав кілька  років тому. Так, справді, податок на нерухомість у нашій країні не новий. У 2016 році держава визначила - маєш у власності більше 60 квадратів у багатоповерхівці чи будинок більше за 120 квадратів - плати (1,5% від мінімальної зарплати). Цей податок місцевий - тобто кожна рада визначає, в яку копійку її мешканцям обійдеться кожен зайвий квадратний метр. Геннадій разом із дружиною і трьома синами мешкає на 122-х квадратах і цього року заплатить за це більше трьох тисяч гривень податку.

"Поступово прийшли до того, що цей податок він існує, його ігнорувати не вийде, його необхідно сплачувати", - говорить Геннадій Левітас.

У столиці таких, як Генадій, 700 тисяч, але ще більше тих, кого держава теоретично може вважати багатіями на, скажімо, 70 квадратних метрів у старому фонді, і вимагати з них гроші. Тож для початку треба розібратися - скільки власників у квартирі, де ви мешкаєте. Якщо квадратами володієте, скажімо ви і чоловік - платити нічого не доведеться (треба пам’ятати про норму в 60 квадратів на кожного). 

Не думайте, що податкова про вас просто забула, бо існує пеня і штрафи. Запізнились на 30 днів - заплатите на 10 відсотків більше, пропустили ще місяць - викладете на 20% більше. За рік прострочки - у випадку Геннадія - сума набігла б колосальна - понад півтора мільйони. Саме тому він не просто сам платить вчасно, а ще й щороку нагадує про це 10-м тисячам мешканців комплексу, яким завідує.

Щоб дізнатися, скільки за зайві квадратні метри потрібно платити і чи взагалі потрібно треба з'ясовувати у податковій.

В центральном офісі столичної податкової переконують - зробили усе, аби тільки якомога більше людей розказали самі, в яких хоромах мешкають. Є відповідні інформаційні плакати, електронний кабінет платника податків, в який можна зайти просто з телефона, сайт із повідомленнями.

Біда  в тому, що кожна відправлена податкова квитанція автоматично вважається врученою адресату. Якщо ви  її не прочитали - ваші особисті проблеми. Адже саме з того моменту - держава запускає свій безжальний податковий лічильник.

Тож, якщо квитанції не прийшли - ідіть у податкову і поцікавтесь. Пам’ятайте, держава любить штрафувати. І якщо вірити наступній новині, ще й спише цей борг із вас автоматом з картки.

Країна боржників: списання грошей

Про те, що борги можуть списати раніше повідомляли у Мін’юсті. З 6 липня набув чинності наказ міністерства юстиції, який дозволяє виконавчій службі автоматично знімати кошти з банківських рахунків українців, щоб сплатити їхні борги за комуналку чи штрафи за порушення правил дорожнього руху. Однак, як повідомили в Мін’юсті, ця процедура все ще перебуває на доопрацюванні.

"Якщо якось емоційно була сприйнята новина, я хотів би заспокоїти українців. Питання не йде і не йшлося і не буде йтися про якесь автоматичне списання боргів. Мова йде лише про те, що ми змінили алгоритм доставки документів від державного чи приватного виконавця до банківської установи і назад", - пояснює Андрій Гайченко, заступник міністра юстиції України.

Він додає, що блокувати картки будуть лише у тих боржників, на кого вже подали в суд, виграли і передали справу державному виконавцю. На сьогодні таких проваджень майже 3 мільйони. Більшість з них стосується фізичних і юридичних осіб, в тому числі програних справ по кредитах, потім ідуть аліментники. Комунальні борги лише на 4-місці, мовляв, блокували рахунки завжди. Тільки часу на це йшло набагато більше, ніж буде зараз . Саме заради цього держава і затіяла автоматичне списання . 

Але де гарантія, що люди, знаючи що мають борг і, захищаючи свої кошти взагалі не перейдуть на готівку? Андрій Гайченко заспокоює, без гривні в кишені нікого не залишать. 

 Тому просто зараз залізьте в електронний кабінет платника податків - це легко - перевірте чи немає у вас боргу. Перевірте поштову скриньку - а раптом вас викликають до суду, щоби завтра не прокинутись із заблокованою карткою.

Ірина Прокоф'єва, Андрій Марченко, Костянтин Cлюсар та Андрій Вєтошкін, ТСН.Тиждень 1+1.

Новини тижня: чи справді власники квартири понад 60 квадратних метрів мають сплачувати податок

Новини тижня: чи справді власники квартири понад 60 квадратних метрів мають сплачувати податок

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7974
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація