Платні тести і грошове заохочення: які новації ЗНО чекають на абітурієнтів

Дата публікації
Перегляди
2960
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Платні тести і грошове заохочення: які новації ЗНО чекають на абітурієнтів

Фото: УНІАН

Пробні тести можна буде скласти лише з одного предмета.

Сьогодні стартувала реєстрація на пробне ЗНО, яке триватиме два тижні, до 19 січня. Охочі мають не лише заповнити реєстраційну форму, а ще й сплатити за пробне тестування. Залежно від регіону, його вартість становить від 195 до 255 гривень.

Про це йдеться в ТСН.19.30.

11-класник Платон на канікулах не має часу для відпочинку, адже він посилено готується до ЗНО, займається із репетитором онлайн. Свої знання з української мови та літератури Платон хоче протестити на пробному ЗНО. Сьогодні на нього стартувала реєстрація.  

Пробне ЗНО в аудиторії можна скласти тільки з одного предмета, бо через пандемію пробні тестування з усіх предметів вирішили провести в один день - 10 квітня.  Але для учасників, в Українському центрі, підготували бонус. «Кожен учасник, який зареєструється для проходження пробного ЗНО, на персональних сторінках отримає доступ до всіх інших предметів ЗНО, тобто він зможе завантажити зошити пробних тестів з будь-якого предмету», - каже  керівник українського Центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

Цього року математика уже другий рік як є обов'язковою для випускників. А також учнів із високим рівнем навчальних досягнень будуть нагороджувати грошима. У Міністерстві освіти анонсували, на двадцятьох випускників, що отримають по 200 балів із двох предметів і більше, чекає премія - по 5 тисяч гривень. «Це заохочувальна мета. Престижність якісно навчатися. Престижність здобувати результати своєю головою, отримувати перші нагороди від держави», - заявляє міністр.

Стартувала реєстрація на пробне ЗНО

Стартувала реєстрація на пробне ЗНО

Грошима заохочувати до навчання - в Україні не новинка. Преміювати учнів уже не перший рік узяли за моду на Закарпатті. Щоправда в Мукачеві розцінки геть інші: цього року п'ятьом школярам за 200 балів з одного предмета обіцяють виплатити по 50 тисяч гривень. А ще преміювати і їхніх педагогів - по 10 тисяч.

Нинішнього року складати ЗНО можна максимум із 5 предметів. Наступного - дозволять більше, але за ЗНО з предметів, що понад норму, доведеться платити. Із вартістю - ще визначаються.

Кореспондентка Інна Боднар

Наступна публікація