Плату за перебування ЧФ РФ можуть підняти

Платню за перебування Чорноморського флоту Росії в Криму слід підвищити, вважають в МЗС України.

Платня за перебування Чорноморського флоту Росії на українській території повинна бути підвищена, переконаний перший замміністра закордонних справ України Володимир Огризко.

"100 мільйонів доларів абсолютно неадекватна сума. Якщо порівнювати оплату за оренду таких же баз в інших країнах, то вона досягає 1,8-2 мільярдів доларів. Крім того, Україна не одержує прямих платежів, оскільки платня за оренду здійснюється у вигляді поетапного списання газового боргу України перед Росією. Така ситуація нас, звичайно, не влаштовує", - заявив Огризко в інтерв'ю українській газеті "Дело", публікованому в середу.

Володимир Огризко
УНІАН
Перший замміністра закордонних справ України Володимир Огризко
При цьому, за його словами, дотепер російська сторона виконує не всі положення договору про флот. "В першу чергу, це торкається використовування майна і земельних ділянок, які українська сторона передала в оренду Росії, навігаційного устаткування для забезпечення безпеки мореплавання, сумісних об'єктів. Залишився невирішеним комплекс проблем соціально-економічного характеру, що стосуються розвитку таких населених пунктів, як Севастополь, Феодосія, Гвардійське", - сказав він.

Ще до недавнього часу, за його словами, в Севастополі можна було прочитати, що об'єкт належить міністерству оборони Російської Федерації, або побачити табличку: "Стій! Територія Російської Федерації". "По місту розгулювали озброєні патрулі іноземної держави. На жаль, все ще мають місце випадки, коли об'єкти, що орендуються російською стороною, здаються в суборенду. Це грубе порушення базових угод", - заявив Огризко.

Він також виключив можливість продовження терміну перебування ЧФ РФ на території України. "Такий варіант розвитку подій навіть не варто розглядати. Це не більше, ніж теорія. А українські дипломати допоможуть переконати російську сторону вивести Чорноморський флот з території України точно в зафіксований в договорі термін", - сказав він.

Святкування по-українські
Архів
Огризко не бажає бачити російські кораблі в Україні після 2017 року
За його словами, "продовження тимчасової угоди про знаходження флоту в Чорному морі неможливе, оскільки це суперечитиме Конституції України".

"Розміщення крупної іноземної військової бази на території України це проблема для національної безпеки нашої країни. Але цього чомусь ніяк не хочуть розуміти", - заявив перший замміністра.

Згідно російсько-українській угоді про Чорноморський флот, ЧФ РФ повинен бути виведений з території України до 2017 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: