Пліснява, брудна вода і холод. Психдиспансер під Одесою шокував умовами життя для понад 400 жінок

Дата публікації

Віднедавна у більшості підопічних інтернату забрали пенсії. 

В Одеській області у Великорибальському жіночому психоневрологічному інтернаті понад 400 жінок живуть в антисанітарних умовах.

Всередині приміщень, де живуть люди – холодно, на стелях та стінах – пліснява та грибок, замість питної води у крані – лише технічна, пише Радіо Свобода. Зазначається, що перше враження, яке справляє територія інтернату – це закинуте село. На вході журналістів зустрів виконувач обов'язків директора інтернату Анатолій Шкімбов, який не хотів, щоб громадськість бачила, у яких умовах живуть його підопічні і погрожував викликати поліцію.

У першому корпусі журналісти зустріли жінок, які лежали на підлозі в коридорі, плакали та жалілися, що в них усе болить. Своєю чергою, у крані в їдальні – брудна солона вода. Всередині палат, де ночують жінки, батареї були ледве теплі, на стінах та стелі – грибок та пліснява. Правозахисник Георгій Блощиця, зокрема, запитав директора про причини таких непридатних умов, адже заклад нібито ремонтується уже третій рік.

"Тому що робиться ремонт. З цим борються", - відповів Шкімбов.

Окрім того, віднедавна у більшості підопічних інтернату забрали пенсії. Раніше вони могли самі вирішувати, що купити на свої законні декілька сотень гривень на місяць, але тепер їхніми грошима розпоряджається людина директора. На власний страх та ризик санітарка Марія розповіла, що через це грошей стало набагато менше.

"Раніше було простіше. Ми могли корпус забезпечити всім необхідним. Раніше ці гроші йшли в корпус, розумієте? І не тільки на їжу могли це дозволити, розумієте, більше можна було б й на прокладки і мило, розумієте, і все те придбати в корпус, що потрібно, бо це їм потрібно. Мені здається, цей інтернат залишили на виживання", - зізнається працівниця закладу.

На ці звинувачення директор відповідає, що насправді така система була введена ще до нього, а він почав її використовувати, бо не довіряє керівникам корпусів. "Коли дається пенсія за корпусами – її неможливо відстежити, а відповідає за неї опікун. Хлопчики, якщо я був би підготовленим, я привіз би вам накладні – все, що отримується і видається", – стверджує Шкімбов.

Також приблизно за 20 метрів від одного з житлових корпусів журналісти знайшли купу використаних підгузків. За словами Георгія Блощиці, вони належали хворим на тиф підопічним, бо під час минулого візиту він бачив їх саме біля нього, а після від'їзду підопічні подзвонили йому і розповіли, що їх просто змусили перевезти в інше місце. Директор інтернату цю інформацію спростовує, стверджуючи, що "тифозні" підгузки спалені, хоча показати місце утилізації не зміг. Він прокоментвував, що підгузки, які журналісти побачили під час нового візиту належали здоровим людям. Не утилізовані вони тому, що через погодні умови їх не встигли донести до ями та закопати.

Цієї зими, не витримавши цих негуманних умов, звідси втекла одна з підопічних. Пізніше її замерзле тіло знайшли в полі, понівечене звірами та птахами. "Це все перетворилося у підсобне господарство для чиновників. Люди, інваліди, на яких виділяються державою величезні гроші, просто стали засобом збагачення для тих чиновників, які тут працюють – це бухгалтери, директор, заступник директора – вся ця більш вища категорія чиновників", – запевняє Блощиця.

Персонал та підопічні інтернату сподіваються, що на них звернуть увагу чиновники вищого рангу та правозахисники і змінять умови їхнього життя з нікчемного існування на такі, що не принижуватимуть їхню людську гідність.

Раніше повідомлялося, що переселенців з інвалідністю намагаються виселити з покинутої будівлі інтернату в передмісті Одеси. Чиновники кажуть, що люди захопили будівлю самовільно. Поселенці ж переконують, що у них не було вибору.

Переселенців з інвалідністю намагаються виселити з покинутої будівлі інтернату

Переселенців з інвалідністю намагаються виселити з покинутої будівлі інтернату

Наступна публікація