21 жовтня Конституційний суд України визнав так звані плівки Мельниченка недійсними.
КСУ визнав плівки екс-майора Миколи Мельниченка, які фігурували у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, недійсними.
Звинувачення у скоєнні злочину не може грунтуватися на даних, отриманих без дотримання Конституції або з порушенням законів.
Таке рішення оприлюднив Конституційний суд України 21 жовтня, розглянувши подання Служби безпеки України, яка просила КС розтлумачити положення частини 3 статті 62 Конституції "Обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом".
В липні 2011 року адвокат екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка Микола Неділько заявив, що звернення Служби безпеки України до Конституційного Суду України щодо тлумачення статті 62 Конституції України відбулося "саме тоді, коли досудове слідство у кримінальній справі, порушеній проти екс-президента Кучми, підходить до свого кінця, і "плівки Мельниченка" визнані в якості доказів у даній справі".
"Мова йде саме про ті докази, які отримані негласним шляхом за допомогою оперативно-технічних засобів, тобто в результаті оперативно-технічного документування", - уточнював тоді Неділько.
Він також зазначив, що не вірить у те, що "звернення СБУ до Конституційного суду не пов'язано з "плівками Мельниченка" та з розслідуванням "справи Гонгадзе", оскільки такі "збіги обставин", як правило, СБУ не притаманні в силу її професійної діяльності".
Раніше ЗМІ повідомляли, що Мельниченка оголосили у міждержавний розшук за зраду.
11 жовтня адвокат Мельниченка Микола Неділько заявив, що його підзахисний перебуває за кордоном. Такий крок екс-співробітника президентської охорони Неділько пояснив тим, що в Україні є реальна загроза його життю.
13 жовтня стало відомо, що Мельниченко поїхав з України до США. Також генпрокурор Віктор Пшонка повідомив, що СБУ оголосила в розшук Миколу Мельниченка 23 вересня. При цьому генпрокурор Віктор Пшонка не повідомив, чи мова йде про розшук Мельниченка на території України чи про міжнародний розшук.
Як пояснив адвокат екс-охоронця Кучми Павло Сичов, слова Генпрокурора "брехливі, так як не могла людина викликатись повісткою на допит, якщо вона на той час уже перебувала у розшуку (постанова від 23 вересня)".
Читайте також:
Мельниченко втік від СБУ до США
Мельниченко пояснив втечу з України: що, сидіти і чекати, поки тебе вб'ють?
Адвокат: Мельниченко дізнався, що його хочуть прибрати, і заліг на дно
Пшонка набрехав за підписку про невиїзд Мельниченка - aдвокат