Плодоносять до 7 разів на рік, сягають пів кілограма: як в Україні вирощують лимони та лайми

Плодоносять до 7 разів на рік, сягають пів кілограма: як в Україні вирощують лимони та лайми

Кореспонденти ТСН в різних регіонах перевірили цитрусові на смак та ціну, а ще з'ясували, де в Україні ці фрукти не вважають екзотичними.

Попри схожість на смак та форму, лимони та лайми дуже відрізняються між собою. І ціною, і попитом, і навіть кількістю вітаміну "С". Лайми, кажуть дієтологи, містять його вп'ятеро більше, ніж лимони.

Кореспонденти ТСН в різних регіонах перевірили цитрусові на смак та ціну, а ще з'ясували, де в Україні ці фрукти не вважають екзотичними. Про це йдеться 28 листопада в сюжеті ТСН.19:30.

Як вирощують в Україні

Всього кілька кілометрів від Львова у вегетарію родина Трушів вирощує вже два роки екзотичні фрукти. Лимони тут сягають пів кілограма, та й лайми не відстають. Ґрунт для лимонів і лаймів має бути універсальний, а з поливом важливо не переборщити.

Але родина займається вирощуванням головно заради саджанців та озеленення, плоди - приємний бонус. Іноді дуже великий. Тут на одному дереві лимона одночасно і цвіт, і крихітні плоди, і вже великі фрукти.

"Словом, революція. Вони плодоносять і цвітуть до 7 разів на рік. Це неймовірно, але це є факт, вони що півтора, що два місяці цвітуть", - каже фермер Андрій Труш.

Щоби виростити свій лимон, як запевняють фермери, не обов'язково мати теплицю. Цитрус не дуже вибагливий, ростиме і плодоноситиме навіть при +6 градусів.

"Вчасно поливати, дати достатньо світла і періодично його підживлювати", - радить Надія Труш.

Кислий і ще кисліший: де в Україні лимони та лайми не вважають екзотичними фруктами

Кислий і ще кисліший: де в Україні лимони та лайми не вважають екзотичними фруктами

Скільки коштують

На ринку Тернополя лимонів усюди багато. Продавці кажуть, що це ідеальний продукт для продажу, бо купують увесь рік. Що не скажеш про лайми. Вони були лише в одній ятці по 150 гривень за кілограм. І це недорого, переконують продавці. Були по 250 грн.

А от на лимони ціна різна - від 29 гривень за кілограм потовчених до 75 за красиві та соковиті з країн Середземномор'я.

"Це іспанський лимон, дорогий в закупці. Він соковитий і дуже добрий. Ще є 45 – турецький", - пояснює продавчиня.

Кажуть, обрати хороші лимони можна саме за ароматом. Покупці ж на ринку обирають лимони, по-перше, візуально, а по-друге, тактильно. Іще хочуть, щоби шкірка була тонкою, а ціна дешевшою. А деякі фанати лимонного смаку вважають, що лише той лимон є лимоном, який кисліший кислого.

Повʼязані теми:

Наступна публікація