Плутанина із результатами тесту на коронавірус: у Сумах пояснили, що могло вплинути на аналізи померлої хворої

Дата публікації
Перегляди
9109
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Плутанина із результатами тесту на коронавірус: у Сумах пояснили, що могло вплинути на аналізи померлої хворої

Лабораторний центр відправлятиме позитивні біоматеріали на перевірку до Києва.

На Сумщині, де донька померлої жінки від нібито коронавірусу спростувала це і звинуватила місцеву владу у фейках, в обласному лабораторному центрі наполягають на правильності встановленого діагнозу смерті. Медики кажуть, що новий тип коронавірусу COVID-19 у жінки був. Їй начебто проводили декілька досліджень і більшість були позитивні, про це у сюжеті ТСН.19:30.

В обласному лабораторному центрі, який і здійснював дослідження, пояснюють, що провели 59-річній пацієнтці п'ять різних досліджень. Три з них були експрес-тести: перший негативний. Але наступні два, які жінці зробили після того, як вона опинилася в інфекційному відділенні, виявилися позитивні. І вже після них аналізи пацієнтки перевірили методом ПЛР.

"ПЛР тестів було два: перший – позитивний. Другий – сумнівний, він трактується як негативний. Якби вона була жива, ми б повторили ще один забір. Чисто фізично він не був проведений", - каже Михайло Мацюк, заступник директора Сумського обласного лабораторного центру.

У Конотопі родичі померлої жінки заперечують, що в неї був коронавірус

У Конотопі родичі померлої жінки заперечують, що в неї був коронавірус

Результати другого аналізу методом ПЛР в лабораторному центрі пояснили так:

"Є похибки під час відбору матеріалу, під час доставки, і якщо там є інгібітори, то дійсно, тест не буде спрацьовувати. На сам результат можуть впливати й ті препарати, які їй вводили для лікування", - пояснив Михайло Мацюк.

Крім того, медики твердять, що у її близьких, які були в контакті з нею, теж позитивний результат на COVID-19 .

"Чотири людини із позитивними результатами, підтвердженими методом ПЛР", - зазначає заступник директора Сумського обласного лабораторного центру.

Проте родичі померлої переконані, що жінка померла не від коронавірусу. І у своєму діагнозі теж сумніваються. Тепер вони вимагають, аби медики віддали їм аналізи.

Утім, вже від 3 квітня всі позитивні результати на коронавірус, отримані Сумськими лаборантами, перевірятимуть у столиці. А мер Конотопа, який першим оприлюднив лабораторні висновки, готується подати заяву до поліції за отримання неправдивої інформації від медиків.

Нагадаємо, донька померлої 59-річної мешканки села Козацьке у Сумській області, яка лежала в одній палаті конотопської лікарні з померлою знахаркою, заявила, що її матір не була інфікована коронавірусом. Жінка у Фейсбуці опублікувала фото негативних результатів тесту ПЛР і звинуватила міського голову у поширенні фейків.

Оксана Солодовник 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
9109
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація