Пляжний сезон у Києві загрожує травмами та смертельними хворобами

Пляжний сезон у Києві загрожує травмами та смертельними хворобами

Лише один пляж Києва отримав дозвіл на відкриття купального сезону / Фото: topicnews.net

У СЕС застерігають киян від купання у недозволених місцях.

Перед відкриттям купального сезону пляжі Києва неприємно дивують сміттям, браком вбиралень та небезпечно забрудненим дном, повідомляє ТСН.

Цього сезону у столиці планують відкрити 11 пляжів та 14 зон відпочинку. Проте наразі офіційно купатися дозволено лише на одному пляжі - "Дитячому". Іншим паспорти не дають через брак смітників, кабінок для перевдягання, туалетів та неналежний санітарний стан.

"Усюди сміття, пісок брудний, у воді каміння, і щоразу можна перечепитися за коріння дерев. Пляжу ніхто не прибирав", - дивують кияни, які вже розпочали купальний сезон.

Також за новими правилами на кожному пляжі мають встановити фонтанчики із питною водою. Вони мають стояти кожні 200 метрів. На часі ж по всій береговій смузі знайшовся лише один - брудний, іржавий, який вже давно не працює.

У СЕС, у свою чергу, запевняють, що вода чиста, однак закликають населення не купатись у недозволених місцях, лише на спеціально облаштованих пляжах. Застерігають, якщо полізти не в ту воду - ризики великі.

Читайте: Аномальна весна в Києві: кияни потерпають від пуху і комарів

Найпоширенішим збудником є лептоспіроз - страшна хвороба, яка вражає нирки і печінку і при несвоєчасному зверненні до лікаря може призвести до летальних наслідків. Інфекція потрапляє в організм через незначні пошкодження на шкірі людини. Минулого року зареєстрували 42 випадки цього захворювання.

Також у воді можна підчепити гепатит А та холеру. Саме через її торішній спалах у Маріуполі і досі купальний сезон під питанням. Заходити у воду там категорично заборонено.

А от куди у Києві навіть ходити не варто, то це на озера. У Пущі-Водиці, на Райдужному, Вербному та Тельбіні виявили мікробіологічне забруднення піску.

Повʼязані теми:

Наступна публікація