Плюс один мегапроєкт "Великого будівництва": стартувало зведення Кременчуцького мосту

Дата публікації
Перегляди
588
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Плюс один мегапроєкт "Великого будівництва": стартувало зведення Кременчуцького мосту

Новий міст з підходами буде побудований паралельно старому.

У Кременчуці Полтавської області в рамках програми Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" почалися роботи зі зведення нового вантового мосту через Дніпро.

Проєкт розрахований на три роки, повідомляє Укравтодор.

"Перетнути річку Дніпро в Кременчуці сьогодні можна тільки Крюківським мостом. Нагадаю, що він побудований майже 150 років тому - і зараз він вже в передаварійному стані", - розказав голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Через Крюківський міст, крім доріг державного значення М-22 Полтава - Олександрія та М-08 Бориспіль - Маріуполь, проходить також залізнична гілка. Найближчий міст задовільної якості розташований на відстані 500 км від Кременчука.

"Саме тому, як і Запорізькі мости, міст у Кременчуці має не тільки регіональне, а й загальнонаціональне значення", - зазначив Кубраков.

Новий міст з підходами буде побудований паралельно старому. На правому березі Дніпра він буде виходити на набережну і з'єднуватися з трасою Н-08. Тут буде влаштована розв'язка зі з'їздом на Літературний провулок. На лівому березі міст виходитиме на Велику набережну зі з'їздом на Флотську вулицю.

На першому етапі робіт мостобудівники 13 травня почали влаштовувати 5 випробувальних паль на лівому березі Дніпра. Аналогічні палі будуть встановлені і на правому березі. За допомогою цих паль, пояснюють в Укравтодорі, проводиться випробування несучої здатності майбутніх опор моста. Випробувальна конструкція занурюється на глибину 30 метрів.

Довжина нового моста з усіма підходами становитиме більше 3 км. Міст буде вантовим з чотирма смугами руху, по дві в кожному напрямку.

Як уточнює Укравтодор, міст будуватимуть за принципом design-build, тобто і розробкою проєктної документації, і самим будівництвом займатиметься одна і та ж компанія DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş, яка перемогла в тендері 8 лютого 2021 року.

Надалі, після завершення будівництва нового моста, Крюківський міст має стати повністю залізничним. Його також планується відремонтувати.

Раніше вже повідомлялося, що в Запоріжжі на будівництві вантового мосту була встановлена   перша секція прогонової споруди. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко.

Дата публікації
Перегляди
588
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація