Плющ коментує недопуск українців до Росії

На думку секретаря РНБО, спільна робоча група вирішить проблеми міждержавних відносин України та Росії.


На думку Плюща, основні непорозуміння сьогодні пов'язані із забороною в'їзду окремих громадян з однієї країни до іншої.

Про це йдеться в заяві з нагоди державного свята Російської Федерації — Дня Росії, що наближається. 

Плющ  підкреслив, що у відносинах України та Росії практично немає проблем, які не можна було би вирішити. На заваді такому вирішенню стають лише амбіції та егоїстичні наміри деяких політиків і їх груп, які хочуть зажити сумнівної слави чи отримати дивіденди на питаннях відносин двох країн, вважає секретар РНБО.

Замовчення цього факту виливається у непорозуміння у двосторонніх відносинах. Це підтверджує ситуація, що склалася навколо використання недопуску на територію Російської Федерації громадян України, як засобу політичного тиску, зазначив він.

"Для нас прикро, що з боку окремих політиків і їх груп у Російській Федерації з'являються такі ініціативи. Вони намагаються сіяти розбрат між українцями і росіянами", – наголосив Плющ.

Ці випадки не є підставою для ототожнення дій окремих осіб і держави, однак є приводом для серйозного аналізу і реагування. Адже вони створюють враження, начебто посадові особи Російської Федерації ставлять під сумнів суверенітет і територіальну цілісність України, її незалежність в питаннях внутрішньої і зовнішньої політики, вважає секретар РНБО.

На його думку, найкращим способом такого реагування є активізація свідомих зусиль двох країн – розробка низки спільних кроків української і російської сторін.

Серед таких кроків Плющ назвав спільне вироблення чітких критеріїв кваліфікації деяких висловлювань українських і російських політичних діячів як таких, що наносять шкоду інтересам обох держав, а також погоджені заходи реагування на висловлювання таких осіб.

"Ці питання могла би вирішити спільна робоча група з українських і російських фахівців. Вона має запропонувати відповідь у дусі рівноправності і стратегічного партнерства між нашими народами", – зазначив Плющ.

При цьому він нагадав, що "у 1990 році народи колишнього СРСР підтримали курс на здобуття суверенітету, утвердження демократії і повагу до вибору одне одного". 

Як повідомлялося, російська сторона не дозволила в'їзд на територію РФ радника президента України Миколи Жулинського. Заборона могла бути реакцією на недопуск в Україну російського політолога Олександра Дугіна.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: