Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
По 4 дитини в сім’ї або щороку 400 тис. іммігрантів: що може запобігти демографічній катастрофі в Україні

Відповіді на питання про пенсійне забезпечення досі немає.

Продовженню електронної оцінки чисельності населення бути – міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет анонсував подальший підрахунок в такому ж форматі, але вже на рівні районів. Цифри, оприлюднені в попередньому дослідженні, уже неабияк стурбували більшість соціологів, адже підтвердили побоювання того, що нація старішає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тенденція така, що людям поважного віку скоро не буде з чого виплачувати пенсії. На двох у героїв сюжету майже 100 років стажу. Колись обидвоє працювали на заводі, мали хорошу зарплату, а от пенсію їм нарахували мізерну: "Пропрацювала 40 років – і 2800". Нещодавно обом пенсію підвищили... на кілька десятків гривень. На прожиття ледь вистачає: "От якби я одна була, не доведи Боже, мені квартиру сплачувати нічим було б. Так ми з чоловіком іще крутимося".

Відео По 4 дитини на жінку: як запобігти стрімкому зменшенню кількості українців

Продовженню електронної оцінки чисельності населення бути - Дмитро Дубілет анонсував подальший підрахунок у такому ж форматі, але вже на рівні районів. Цифри, оприлюднені в попередньому дослідженні, уже неабияк стурбували більшість соціологів. Адже підтвердили побоювання, що нація старішає.  

По 4 дитини на жінку: як запобігти стрімкому зменшенню кількості українців

Зробити виплати більшими у пенсійного фонду грошей не вистачить, адже пенсіонерів уже на 2% більше, аніж працездатних. "У нас один працюючий має годувати одного пенсіонера", - каже провідний експерт соціальних і гендерних програм Ольга Пищуліна. У майбутньому тенденція лише погіршуватиметься – експерти говорять про смертність, вкрай низьку народжуваність і високу міграцію. Наступного року українців вже не буде й 37 мільйонів. "Щоб у нас не зменшувалось, треба або щоб народжували по чотири дитини на жінку, або щоб приїжджали там щорічно порядка 400 тисяч", - пояснив провідний науковий співробітник Інституту демографії Павло Шевчук.

Демографічна тенденція в світі
Washington Post

Та поки що мігрантів, охочих залишитися в Україні, менше, ніж тих, хто емігрує. Ірина до Польщі переїхала ще наприкінці 1990-х і пояснює: "Захід приваблював своїми нескінченними і невичерпаними можливостями". Народжувати по 4 дитини українські жінки не готові. От і виходить: молоді, яка б утримувала пенсіонерів, усе менше, а отже, економити на пенсіях будуть усе більше. "Можна прогнозувати скорочення пенсій", - вважає Ольга Пищуліна.

Демографія інфографіка

Богдану Кохану 27, уже зараз він думає, як житиме в старості. На державну пенсію розраховувати не варто, тож уже почав відкладати гроші. "Я думав і про державну пенсію, але враховуючи ті тенденції, які в нас є, і те, що у нас мінімальна пенсія менша прожиткового мінімуму, я так прикинув, порахував свою пенсію і зрозумів, що однією пенсією державною важко буде вижити", - пояснив киянин. Експерти кажуть, що ситуацію могла б врятувати накопичувальна система пенсій – коли кожен фактично сам собі відкладає гроші. Але питання, хто тоді годуватиме теперішніх пенсіонерів, залишається відкритим.

Кореспондентка ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції