По 7-8 уроків щодня: як першопрохідці "Нової української школи" навчатимуться після четвертого класу

Автор
Інна БоднарІнна Боднар
Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
По 7-8 уроків щодня: як першопрохідці "Нової української школи" навчатимуться після четвертого класу

Фото: УНІАН

Новації на повну запрацюють із наступного року.

Нині першопрохідці "Нової української школи" (НУШ) закінчують четвертий клас і у Міністерстві освіти активно працюють над тим, як вони продовжать вчитися далі. Типова освітня програма для 5-9 класів уже пройшла громадське обговорення. Документ готують до остаточного затвердження. Але громадськість гуде і далі. Бо ж за новою програмою на дітей збільшується навантаження - по 7, а то й по 8 уроків щодня.

Про це йдеться 3 лютого в сюжеті ТСН.19:30.

У Міносвіти на фінальному узгодженні нова типова освітня програма для 5-9 класів, як далі вчитимуться діти за НУШ. Вона вже побувала на громадському обговоренні.

"Як може збільшуватися навантаження, якщо ми видовжуємо термін навчання і одним із ключових пояснень, чому потрібна 12-річна школа, було те, що діти зараз перенавантажені", - каже співзасновниця ГО "Смарт освіта" Іванна Коберник.

Вона проаналізувала, що за новою освітньою програмою діти сидітимуть за уроками ледь не до ночі. Так, школярі 5 класу матимуть 4 дні на тиждень по 6 уроків і один день – по сім. А з сьомого у дітей буде по 7-8 уроків щодня. А ще й додати час на домашні завдання.

У Міносвіти запевняють, що навантаження не зросте. Усе - в межах дозволеного. А що уроків не поменшало, то це тому, що з'явилися нові дисципліни. Учні відвідуватимуть такі уроки, як: "Здоров’я, безпека та добробут", а ще "Підприємництво і фінансова грамотність".

Натомість нова програма, кажуть, розширює автономію шкіл і на місцях матимуть повне право визначатися - коли, що і скільки викладати.

"Школа може проводити менше уроків, якщо вона вважає, що вона це може. У рамках мінімальної, рекомендованої, максимальної кількості годин. Плюс вона може не використовувати додаткові години", - пояснює керівник головного управління шкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

Нова українська школа: чи сидітимуть першопрохідці програми до ночі у навчальних закладах

Нова українська школа: чи сидітимуть першопрохідці програми до ночі у навчальних закладах

Новації на повну запрацюють із наступного року. Протестувати їх мали би пілотні класи. У Міносвіти поки що не знають, скільки з майже півтори сотні першопрохідців захочуть ці пілоти продовжувати.

В гімназії, яка взяла участь у пілоті і однією з перших набрала учнів НУШ, вже вирішили, що в них експеримент триватиме. Як зменшувати навантаження, у них є багаторічний досвід.

"Ми намагаємося ставити уроки парами. Це зменшує навантаження з підготовки дитини на наступний навчальний день. Дитина готує не 6 окремих предметів, а три", - пояснює заступниця директора ліцею Віра Щеголь.

Які ще можуть бути варіанти, ще аналізуватимуть. Бо ж освітня програма остаточно не затверджена, підручників ще не бачили, а вчителів-предметників за новою програмою ще не перенавчають.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація