По Києву їздять машини з номерами "Бл…"., "Нє...йово" і "Жопа"

Іменні номери обійдуться власникові в середньому у 2-5 тис. грн, якщо замовляти через посередника. Фантазія киян не знає меж.

У Києві стає дедалі більше машин, на які замість звичайних номерних знаків вішають таблички із власним ім’ям, якимсь приколом або навіть нецензурним написом, - наприклад, формулою спирту або словом з трьох літер.

"Це чудова можливість вирватися з потоку, виділитися, бути іншим", - рекламують свої послуги сайти, на яких можна замовити іменний номерний знак. Хай і за досить високу ціну - іменні номери обійдуться власникові в середньому у 2-5 тис. грн, якщо замовляти через посередника. Чи дешевше через держструктуру (номер з трьох літер обійдеться в 436 грн, а напис з графічним елементом - 681 грн). Фантазія киян не знає меж, зазначає видання "Сегодня".

Містом їздять машини з номерами "Таліб", "Тойота" "Джедай", "Хонда" "Тіпочек", "Жигулі" "Булочка", "Міцубісі" "Фурія". Є ті, хто намагається підкреслити свій статус, наприклад, як хазяїн авто з номерами "Еліта" або "Директор". Інші висловлюють на номерах свою пристрасть до напоїв, причому навіть за допомогою хімічних формул: "Горілка", "С2H5OH" (формула спирту), "C8H10N4O2" (хімічна структурна формула кофеїну).

На автофорумах водії стежать за появою нових номерів і глузують з тих, хто не зміг придумати щось оригінальне. "У Києві є номер, на якому латиницею написано, - Prorab. І ще є "Субарік" Prorab 3. А от в Одесі є "Прораб" на L200. Ціла бригада", - сміються автомобілісти. Є серія з номерами "VIP" - просто поряд з буквами доставляють цифру, щоб не повторюватися.

"Іменні номери зараз дуже популярні. Але часто людина замовляє, а бажане слово вже зайняте. Наприклад, хоче він номер "Крутий", а таких крутих вже по Києву десяток їздить - "Крутий 1", "Крутий 2" і т. д. Доводиться сушити голову над чимось оригінальнішим. Один чоловік дзвонить якось, чутно, що напідпитку, каже: хочу замовити номер "Тещакоза". Ми йому, звичайно, відмовили, зате насміялися", - розповідає співробітник однієї з фірм Олексій Малишев.

Незважаючи на те, що офіційно заборонено наносити на номер нецензурні слова, такі хоча рідко, але зустрічаються. Наприклад, у Києві був помічений номер "Бл…"., "Нє...йово" або "Жопа".

"Номер в жодному разі не може містити нецензурні, образливі або дискримінуючі написи. Якщо таке бачили - це незаконно. Можливо, такі номери просто виготовили кустарним способом, таке теж буває. Такі ніде не зареєстровані. Взагалі ж іменний номер реєструється як додатковий до основного", - розповіли в Центрі безпеки дорожнього руху, який займається видачею індивідуальних номерів.

Даїшники вже звикли до таких номерів, а якщо побачать нецензурщину, то зроблять зауваження і попросять зняти. "Взагалі ми авто з іменними номерами частіше зупиняємо. Навіть цікаво, що за людина сидить за кермом машини з такими номерами", - розповів один з інспекторів.

Часто в машинах з такими номерами сидять відомі люди. Наприклад, продюсерові Ігорю Кондратюку подарували номер "Караоке", а у співака Віталія Козловського знак "Шекспір", який йому піднесла шанувальниця. Є такі і в депутатів Київради - наприклад, в Олександра Пабата номер "Танк".

А художник Сергій Поярков вважав за краще просто написати на номері своє прізвище. "У мене дві машини, чорна і жовта, на одній номер "Поярков", на другій "Пояrков", тобто одна літера латиницею. Іменний номер - цей засіб самовираження, частиною моєї професії є публічність, то чом би мені не "рекламувати" себе ще й за допомогою авто", - сказав Поярков.

Читайте також:

На Троєщині п'яна дівчина-водій спричинила ДТП і влаштувала "стриптиз" для даїшників

ДАІ вийде на дороги з новим "Візиром"

Даїшник, який погрожував водію "ує**ть" битою, повернувся в ДАІ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: