По справі Політковської затримали українця

У справі про вбивство Анни Політковської, пише в суботу "Российская газета", з'явився новий підозрюваний - кримінальний "авторитет" з України.

Анна Політковська
Deutsche Welle
7 жовтня 2007 року виповнюється рік з моменту вбивства Анни Політковської, застреленої в під'їзді власного будинку на Лісовій вулиці в Москві
За відомостями видання "Российская газета", одержаними від джерел, близьких до розслідування вбивства журналістки, 49-річний уродженець України, причетний до кримінальних кіл, був кілька днів тому затриманий у Москві.

Слідство підозрює цю людину, ім'я якої поки тримається в таємниці, у причетності до вбивства Політковської, проте жодних звинувачень у рамках розслідування цієї справи йому поки не пред'явлено.

Україну, пише "Российская газета", деякий час тому відвідав слідчий Генпрокуратури РФ, який у рамках розслідування справи про вбивство Політковської, зокрема, допитав Миколу Мельниченка - колишнього співробітника служби охорони Леоніда Кучми та фігуранта гучного скандалу з публікацією аудіозаписів, зроблених у кабінеті президента. Мельниченко факт зустрічі з російським слідчим підтвердив, проте відмовився розкрити які-небудь подробиці.

7 жовтня 2007 року виповнюється рік з моменту вбивства Анни Політковської, застреленої в під'їзді власного будинку на Лісовій вулиці в Москві. Правоохоронні органи, що розслідують цей злочин, на даний момент назвали імена двох підозрюваних - колишнього глави Ачхой-Мартановського району Чечні Шаміля Бураєва, якому пред'явлено звинувачення по статті 33 і статті 105 УК РФ - співучасть у вбивстві у формі пособництва, та співробітника УФСБ по Москві й Московській області підполковника Павла Рягузова, який, за версією слідства, передав злочинцям інформацію про фактичне місце проживання журналістки.

І Бураєв, і Рягузов знаходяться в СІЗО. Проте санкцію на арешт Рягузова суд видав не в рамках розслідування вбивства Політковської, а по справі про зловживання посадовими повноваженнями (стаття 285 УК РФ), фігурантом якого є підполковник ФСБ.

Загалом, як оголосив у кінці вересня генпрокурор Росії Юрій Чайка, по справі про вбивство Політковської арештовані десять підозрюваних, зокрема, безпосередній виконавець, а також організатори й посібники злочину. Проте пізніше з'ясувалося, що у декількох затриманих є алібі на момент здійснення злочину, і вони були звільнені з-під варти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: