По той бік суду над Тимошенко: Хрещатик розділився, а депутати проспали

У Печерський суд, де вкотре розглядалася "газова справа" Юлії Тимошенко, потрапили лише ті журналісти та звичайні "глядачі", які зайняли чергу о 6-7 ранку. Депутатів запускали у необмеженій кількості.

У Печерський суд, де сьогодні вкотре розглядалася "газова справа" Юлії Тимошенко, потрапили лише ті журналісти та звичайні "глядачі", які зайняли чергу о 6-7 ранку. Аргументи охорони – "в залі багато людей, там немає місця". І це при тому, що депутатів запускали у необмеженій кількості.

Більшість з тих нардепів, які хотіли особисто засвідчити свою повагу до лідерки, прийшли завчасно, аби зайняти кращі місця на лаві глядачів та не допустити провокацій. А нардеп Віктор Уколов навіть вирішив чергувати під будівлею суду з 4 ранку, про що звітував на своїй сторінці у "Фейсбук".

Утім, чимало запізнилося. Приміром, вже після початку засідання суду прийшли Андрій Шкіль, Олександр Гудима, Гарегін Арутюнов. "Проспали?" - іронізували журналісти. У відповідь депутати винувато посміхалися.

Пара десятків журналістів намагалися штурмом взяти двері будівлі суду, та безуспішно. Не відставали від них і прості активісти "Батьківщини" або ж рядові прихильники Тимошенко. Утім, їх також не пропустили всередину.

"Зараз напишу Королевській (Наталя Королевська, нардеп БЮТ. – Ред.) есемеску, хай мене зустріне. Бо Шкіль щойно пройшов і мене не схотів провести по своєму посвідченню", - жалілася комусь по телефону сива жіночка зі значком I love Ю на грудях.

"Ну ладно мене не пускають, а ви ще молоді, вам треба, а то не буде навіть, що дітям розповісти", - обурювалася вона.

А тим часом у залі суду десь з півгодини точилася суперечка між суддею Родіоном Кірєєвим і підсудною Юлією Тимошенко. Остання відмовлялася вставати, тим самим – демонструвати повагу до суду. Кірєєв аж змок, поки переказував підсудній статті кодексу, які регламентують її поведінку у суді. Він так нервував, що почав заїкатися.

Врешті решт, Тимошенко так і не встала, і суддя Кірєєв прийняв рішення видалити її з зали суду. Таким чином, один в один повторилася ситуація з вчорашнім судом над Луценком. Перед тим, як суд мав зачитати обвинувальний висновок, підсудного видалили з засідання через суперечки з суддею і небажання виконувати його вимоги.

Коли Тимошенко запитала, чому їй не надали слово, перед тим, як видалити, суддя, підвищивши голос, заявив: "Стоячи – будь ласка!". Утім підсудна від пропозиції відмовилася.

"Суд, заслухавши думку учасників засідання... Постановив видалити Тимошенко з зали на одне судове засідання", - оголосив Кірєєв.

Вийшовши на двір, Тимошенко пояснила журналістам, що не встаючи перед суддею, висловлює свій протест.

"Я скористалася ст.55 Конституції, де говориться, що якщо є грубе порушення закону, норм моралі, я маю право на протест, причому, всіма шляхами, які прямо не заборонені законом. Мій протест – не вставати перед замовним судом", - заявила вона під викрики її опонентів "Юля, досить!", "Юлю на нари".

Пізніше з зали видалили ще кількох нардепів. Тож, слухати обвинувальний висновок лишилися кілька журналістів і кілька парламентарів. Жодного з захисників Тимошенко на засіданні не було.

Як відомо, один з її адвокатів – Сергій Власенко – зараз знайомиться з матеріалами перевірки діяльності уряду Тимошенко, наданими аудиторською кампанією зі Штатів, які мають допомогти довести невинуватість його підзахисної. Іншого адвоката – Сергія Титаренка – на тому тижні прямо із зали суду забрала "швидка" через проблеми з серцем. Пізніше він взяв самовідвід через те, що йому біло відмовлено у подовженні терміну ознайомлення з матеріалами справи. Нового захисника мали затвердити на сьогоднішньому засіданні, та, за словами бютівця Сергія Саса, суд не дав можливість оголосити клопотання про введення у справу нових захисників.

Тим часом на Майдані намагалися перекричати один одного два мітинги. Один – прихильників, інший – опонентів Тимошенко. Мітингувальники розбилися на два табори по обидві сторони від будівлі суду. Доходило до смішного: коли голос "ватажка" антитимошенківського Майдану – екс-нардепа від ПР Олега Калашнікова, записаний на платівку, у сотий раз повідомляв про те, що він прагне кримінальної відповідальності Юлії Тимошенко, по інший бік лунала пісня у виконанні зірок української естради з такими словами "Юля, Юля, Україна, у нас єдина". У відповідь на заклики однієї сторони "Юля, досить", інша вигукувала – "Юля, вперед!".

Читайте також:

Тимошенко вигнали з Печерського суду за зневагу до судді

ГПУ звинуватила Тимошенко у злочинах на території Росії

Тимошенко вимагає відкласти суд на два місяці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: