По українських школах безкоштовно розсилають проросійський журнал екс-депутата Ради

Дата публікації
Перегляди
2672
Поділитись:
WhatsApp
Viber
По українських школах безкоштовно розсилають проросійський журнал екс-депутата Ради

Фото: ТСН

Видання "Русская школа" виходить накладом у тисячу примірників.

По школах України поширюють пропагандистський журнал "Русская школа". Нові примірники видання надходять кожні три місяці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Про це розповів директор однієї зі столичних шкіл Сергій Горбачов, якого обурює такий факт, бо його навчальний заклад не замовляв і не передплачував цього журналу. "Принесла поштарка на вахту. Школа українська. Російська мова не вивчається, і воно нам взагалі не потрібне. Це видання містить в собі виразну концепцію руського міра", - каже педагог.

По українських школах поширюють журнал "Русская школа"

По українських школах поширюють журнал "Русская школа"

Видання ще 2012 року заснував екс-депутат Верховної Ради та затятий прихильник "руського міра" в Україні Олександр Кондряков. Він вітав окупацію Криму Росією, називав Революцію Гідності ганьбою, а його видання прославляло СРСР та розповідало про "одну історію, один народ і одну вітчизну". "Русская школа" активно пропагувала вивчення російської мови українськими школярами. "Жах якийсь, нав’язуються ідеї руського міра. Це суперечить ідеї державності України", - відреагувала на журнал міністр освіти Лілія Гриневич. Примірник вона одразу попросила, аби передати в СБУ і організувати перевірку.

В "Укрпошті" виправдовуються, що видання розповсюджують, бо його ніхто не забороняв. "Воно зареєстроване в міністерстві юстиції. Ми не займаємось цензурою", - пояснив радник гендиректора підприємства Едуард Свінціцький. "Русскую школу" поштою отримують 900 українських шкіл, із них третина – у Києві.

Редактор цього часопису Володимир Корсаков колись працював в інституті педагогіки, а тепер забезпечує одразу кілька видань. "Я працюю лише один над цим журналом, і іншими журналами. Зміст – відповідаю я, а розповсюдження – не моя компетенція", - розповів він. Свою роботу він вважає не пропагандою, а просвітницькою діяльністю. "Якщо таких шкіл не буде – не буде й журналу. З російською мовою навчання", - каже він. Зв’язку ж із Кондряковим, який є головним редактором журналу, немає. Тим часом в СБУ повідомили, що розпочнуть розслідування, щойно до них надійде заява.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2672
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація