Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У всій Україні влаштували різдвяні обіди для тих, хто не може дозволити собі свято

Окрім їжі гостей розважали колядками та вертепом.

Добра справа на Різдво - уже за традицією різдвяні обіди в містах України влаштували для безхатьків, літніх чи самотніх людей. Тисячі волонтерів полишали на свято свої домівки й родини, щоби створити відчуття родини і домашнього затишку для тих, хто цього потребує, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Картопля, голубці, котлети, олів'є – в одному з закладів харчування Києва усі кухарі за плитою від сьомої ранку. І раді своїй роботі.

Перед обідом -  інструктаж волонтерам. Допомагати прийшли більше сотні охочих. Перед обідом - розмови.  За кожним столом по волонтеру. Тетяна одна з них, робить це вперше та їй подобається.

 "Ми ведемо звичайну бесіду. Можна просто запитати, скільки бабуся отримує пенсії, щоб зрозуміти, що вони дійсно потребують допомоги, і це не їхній вибір", - каже Тетяна.

Відео За традицією, українці влаштували різдвяні обіди для безхатьків, літніх та самотніх людей

Добра справа на Різдво. Уже за традицією, різдвяні обіди в містах України влаштували для безхатьків, літніх чи самотніх людей. Тисячі волонтерів - небайдужих українців - полишали на свято свої домівки й родини, щоби створити відчуття родини і домашнього затишку для тих, хто цього потребує.  

За традицією, українці влаштували різдвяні обіди для безхатьків, літніх та самотніх людей

Розмови точаться й коли вже виносять їжу. Гості - безхатьки, старенькі, одинокі люди, і ті, хто має родини. Пані Марія  прийшла з подругами. Каже - разом святкувати завжди веселіше.

"Ми спілкуємся разом - одинокі вдови. І спілкуємся всі разом, щоб прийти усіх побачить і благословити усю рідну Україну, і щоб закінчилась війна. Більш нічого не хочу", - ділиться відвідувачка.

Обовязкові і молитва, і різдвяна колядка.

У храмі Пресвятої Покрови у Львові понад три сотні душ.

"Якщо так чесно - не на все вистачає коштів. Буває так - комунальні послуги і на таблетки, наприклад, вистачає, а на це ні. Або навпаки", - розповідає пенсіонер.

У такому колі на Різдво збираються вже вп’ятнадцяте. Наїдки від парафіян та волонтерів. На столах - салати, канапки, борщ, солодощі й фрукти. Окрім смаколиків у програмі  колядки і святковий вертеп.

Столи замість крісел й у церкві в Івано-Франківську. 13 років тому, як збиралися вперше, за одним столом. Нині - ніде притулитися. Більшість гостей - самотні люди. І волонтери - їхні давні друзі.  Але на камеру про особисте воліють не говорити.

На обід у столиці цьогоріч уперше запросили і людей з інвалідністю. Їх привезли з притулку для старих, де вони і живуть, і святкували всі ці роки. Вони діляться з ТСН, що було найціннішим для них сьогодні. І зізнаються - щастя бути поруч із тими, кому ти небайдужий.

 "Спілкування – головне спілкування і ставлення до людей", - розповідають мешканці притулку.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Залиште свій коментар

Вибір редакції