Побачили проблеми і виявили недоліки: Ляшко розповів, який урок дав Україні коронавірус
Ляшко зауважив, що Україні "пощастило" що коронавірус з'явився до того, як завершили реформу.

За кілька днів, а саме 4 вересня, буде рівно півроку з того часу, як в Україні зафіксували першого хворого на COVID-19. За цей час медики навчилися діагностувати та лікувати коронавірусну хворобу.
Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Він зазначив, що коронавірус дав корисний урок Україні.
"Навчилися ми багато чого, тобто, висновки ми робимо і будемо продовжувати робити. Те, що нам вдалося зробити для системи охорони здоров’я, – переглянути підходи до фінансування інфекційних лікарень в рамках 2-го етапу медичної реформи, бо ми реально побачили проблеми, які виявилися і як треба реагувати", - сказав Віктор Ляшко.
Він також зауважив, що Україні "пощастило", що коронавірус з'явився до того, як завершили реформу.
" В цей конкретний момент в нас ще були лікарі-інфекціоністи, ще в нас були медичні працівники, медичні сестри, санітарки, які працювали в інфекційних лікарнях, які не бояться інфекційного хворого, надають медичну допомогу. Вони стали цією першою ланкою медичних працівників, які не написали заяв, а зустріли хворих, надали їм медичну допомогу, підтягнули інших медиків, передали свої знання", - зазначив Ляшко.
Він додав, що зараз потрібно, щоб усі медики, які працюють, віддавались своїй праці на служіння народу, а держава має забезпечити їхнє фінансування так, як це передбачено.
Відео Це дуже підступний вірус: ми не знаємо, яка далі буде динаміка
Напередодні початку нового навчального року головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю ТСН.ua розповів, які корективи у навчальний процес вніс коронавірус, як правильно носити захисні маски дітям і вчителям, куди звертатися батькам, якщо у школі не дотримуються протиепідемічних норм, як відбуватиметься навчання школах та вишах у "помаранчевій" зоні. А також Віктор Ляшко розповів про загальну ситуацію з коронавірусом в Україні, готовність медичної системи до зростання хворих, про можливість посилення карантину, проблеми з ПЛР- тестуванням, про сімейних лікарів та брак лікарів-інфекціоністів.

Нагадаємо, що в Україні пацієнта з підозрою на коронавірус ушпиталюють у кількох випадках. У разі якщо він має чітко виражені симптоми та за направленням лікаря. Про це ТСН.ua розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко