Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Побитий беркутівцем житель Севастополя втік із Криму разом із родиною та облаштовується в Києві

Чоловіка засудили за його погляди, а родина пережила важкі випробування.

Покинути Крим і переїхати в нікуди до Києва, щоб дати шанс собі і родині жити без страху – родина Ігоря Мовенка, якого спочатку важко побив беркутівець у Севастополі, а потім на два роки умовно засудив  російський суд за проукраїнські пости в соцмережі, починає нове життя у столиці України. Замість рідного дому у Севастополі тепер орендована квартира на київській Троєщині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Родина Мовенків після 2014 того року не приховувала – вони окупантам не раді. "Ми поїхали, тому що нас звідти витіснили. Ми хотіли б там жити, чому ми повинні виїхати, а не вони? Не соромилися, не боялися показувати, що українці", - кажуть вимушені переселенці. У 2016 році за наклейку "Азову" та українські  кольори колишній беркутівець напав і побив Ігоря – постраждалий дістав струс мозку, перелом черепа, щелепи і травма носа. Проте навіть оскаржити побиття Мовенку не вдалось, бо на нього почався тиск і примус заплатити адмінштраф 2 тисячі рублів.

ФСБ сфабрикувало справу за екстремізм через нібито висловлювання в соцмережах, "суддя" виніс вирок у два роки ув’язнення, в залі суду на активіста вдягли наручники. 55 днів Ігор провів у СІЗО – цей період родина називає найстрашнішим у житті. Навіть російський прокурор тоді просив умовний строк, тому після апеляції  вирок переглянули. Однак чоловіка повносили в усі російські переліки, як екстреміста і терориста – це означало утиски на роботі, неможливість узяти кредити тощо. Донька Анна за ці роки була змушена стрімко дорослішати і вчитися мовчати та приховувати свою проукраїнську позицію у школі: "Багатьом батьки вбили в голову, що руський мір – це правильно. А що є люди з іншою позицією – це дефект".

Щойно умовний термін сплив, українець завантажив рідних і улюбленого кота в бус і виїхав із Криму. Родина боялася, що адмінкордоні росіяни можуть їх затримати за вигаданою причиною, однак усе минулося добре. Тепер переселенці проходять процедури та оформлюють документи на материковій Україні і вже зіткнулися з безліччю непередбачуваних проблем – відсутністю якихось паперів.

Попри все, родина Мовенків щаслива. Він – досвідчений звукорежисер, діджей і керівник складу, вона – товарознавець, донька мріє про режисуру і журналістику. "Відчули запах волі, тут легше, не боїмося щось говорити. Ми на своїй землі", - кажуть переселенці. Починати життя заново їм непросто, проте вони вірять – на своїй землі все зможуть, бо тут і стіни допомагають.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції