"Побійтесь Бога": Філарет закликав Епіфанія не забирати гроші в УПЦ КП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Філарет також просить не втручатися в роботу ліквідованої церкви.

Очільник ліквідованої Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликав митрополита Епіфанія відкликати листа до "Ощадбанку" і не втручатися в справи УПЦ КП.

Про це йдеться в листі Філарета Епіфанію, яке було оприлюднено пресслужбою ліквідованої УПЦ КП.

Філарет зазначив, що Епіфаній направив листа "Ощадбанку" із проханням закрити рахунок Київської Патріархії.

"Прошу вас відкликати лист до "Ощадбанку" про закриття рахунку Київської патріархії і в подальшому не втручатися у справи УПЦ КЦ. Не руйнуйте церкву, яка була створена великими трудами і скорботами, але не вашими. Побійтесь Бога! Якщо ви в нього не вірите, то майте хоча б людську совість!" - зазначає він.

Філарет вважає, що у Епіфанія не має на це підстав, бо 20 червня УПЦ КП на власному соборі вирішила вийти із складу Православної церкви України. "Це означає, що від 20 червня 2019 року ви (Епіфаній – ред.) не являєтесь предстоятелем Київської патріархії, і тому ні ваші рішення, ні постанови священного синоду ПЦУ не мають ніякого відношення до Київської патріархії", - додав він.

Філарет також додав, що не звертався до державних органів про перереєстрацію статуту київської патріархії, ані про зняття з реєстрації.

Нагадаємо, почесний патріарх Православної церкви України Філарет після проведення Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року заявив про відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату. 20 червня він у стінах Володимирського собору провів так званий собор, яким закріпив документально своє бажання. Свою позицію Філарет пояснює тим, що не визнає над собою влади ані Москви, ані Стамбулу, де засідає Вселенський патріархат. Він також відмовився визнавати Томос, під яким також свого часу поставив підпис. Філарету не подобається, що ПЦУ не має право варити миро, що нібито не дозволяє звершувати таїнство хрещення, освячення храмів.

Крім того, він нібито має документ, який таємно від нього підписали п'ятий президент України Петро Порошенко і Варфоломій. Згідно з ним, в Україні створюються екзархи Вселенського патріархату. До цих структур включили Андріївську церкву, Флорівський і Корецький монастирі, Манявський скид, Успенський храм у Львові і ще один монастир у Чернігівській області.

24 червня Священий Синод ПЦУ ухвалив рішення про те, що Київська єпархія переходить до управління митрополитом Епіфанієм, а Філарет "втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією". Учасників "собору" Філарета покарали "за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі". Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

Рішення Синоду Філарет і його група не визнали і звинуватили ПЦУ у рейдерській атаці на столичні храми. 

Відео Патріарх Варфоломій ексклюзивно розповів про зазіхання Росії на українську церкву та дії владики Філарета

Вселенський патріарх Варфоломій дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН.Тижню. Зокрема, проговорили про зазіхання Росії на українську церкву та дії владики Філарета. І найголовніше - який подарунок Вселенський патріарх підготував для українців на День Хрещення Русі - у сюжеті з Туреччини.  

Патріарх Варфоломій ексклюзивно розповів про зазіхання Росії на українську церкву та дії владики Філарета

Залиште свій коментар

Вибір редакції